تابلو کنترل سنکرون دیزل ژنراتور

تابلو کنترل سنکرون دیزل ژنراتور

تابلو کنترل سنکرون دیزل ژنراتور یکی از تاسیسات برای نصب دیزل ژنراتور و موازی سازی آنها در کنار یکدیگر است، که با استفاده از برق کار کرده ومی‌تواند در صنعت نقش بسیار بزرگی داشته باشد.در ادامه برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه با ماهمراه باشید.

تابلو کنترل سنکرون دیزل ژنراتور چیست

در تاسیسات برق برای بازتاب به توان مصرفی بالا نصب یک دیزل ژنراتور کافی نیست و باید از چند دیزل ژنراتور به صورت موازی استفاده شود و همین دلیل از تابلو سنکرون ژنراتور برای موازی سازی دو یا چند ژنراتور نسبت به یکدیگر بهره برده تا شرایط اضطراری موازی و تولید برق با ولتاژ برق شهری آماده سازی شود.

چرا باید از تابلو کنترل سنکرون دیزل ژنراتور استفاده کنیم

ژنراتورها معمولاً توان مصرفی بسیار بالایی دارند، اما در برخی از موارد موتور تولیدی نمی تواند پاسخگوی برق مورد نیاز ما باشد، به همین دلیل می‌توانیم از سنکرون برای افزایش توان مصرفی ژنراتورها در کنار یکدیگر استفاده کنیم. بسیاری از افراد تصور دارند، راه اندازی یک سیستم سنکرون بسیار سخت است. در صورتیکه شما تنها نیاز به دیزل ژنراتورها با حجم و خروجی یکسان در کنار یکدیگر دارید.همچنین سنکرون می‌تواند از ژنراتور واحد بالا محافظت کند و از هرگونه خطر احتمالی و آسیب تجهیزات آن توسط عوامل محیطی مختلف جلوگیری شود.

مزایای استفاده از تابلو سنکرون دیزل ژنراتور

هزینه کمتر

شما برای تامین برق مورد نیاز خود می‌توانید از خرید یک دیزل ژنراتور بسیار بزرگ استفاده کنید، اما هزینه خرید دیزل ژنراتور بزرگ می‌تواند سنگین و غیرقابل پرداخت باشد به همین دلیل ما استفاده از سنکرون و چندین دیزل ژنراتور کوچک در کنار یکدیگر را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

سهولت در مدیریت دیزل ژنراتور بر اساس نیاز

اگر شما به توان مصرفی ۲۰ مگابایت نیاز داشته باشید بزرگترین دیزل ژنراتور موجود نمی تواند نیز پاسخگوی نیاز شما باشد، به همین دلیل حتماً باید از دو یا چند ژنراتور به صورت موازی همراه با عملکرد یکسان وهم‌زمان در تابلو کنترل سنکرون دیزل ژنراتور استفاده کنید. برای خرید دیزل ژنراتور از طریق راهنمای جامع خرید دیزل ژنراتور اقدام کنید.

کاربرد در فضای کوچک

آیا یک فضای بسیار کوچک برای کار و تامین برق دارید و نمی‌توانید از ژنراتورهای بسیار بزرگ بهره ببرید؟تابلو کنترل سنکرون دیزل ژنراتور یک راه حل منطقی‌ابرای نیاز شما و جاسازی موازی دیزل ژنراتورها در فضاهای کوچک است. البته ژنراتور ماینینگ و ژنراتور سایلنت اصولا تابلو برق سنکرون را خواهند داشت تا میزان مصرف انرژی مشخص شود.

توسعه تامین برق

شما با استفاده از تابلو سنکرون دیزل ژنراتور می‌توانید به راحتی برنامه مورد نیاز یک کارخانه، واحد تولیدی ،تحقیقاتی بسیار بزرگ را تامین کنید.همانطور که می‌دانید، این واحدها نیاز به بار برق بسیار زیادی دارند و یک ژنراتور نمی‌تواند پاسخگوی تقاضای بار آنها باشد، به همین دلیل تنها را استفاده از تابلو سنکرون است.

تعمیر و نگهداری دیزل ژنراتور

هنگامی که شما تنها از یک دیزل ژنراتور استفاده می‌کنید، در صورت ایجاد خرابی و نیاز به تعمیر، تامین برق انجام نمی‌شود. اما اگر شما از تابلو سنکرون دیزل ژنراتور بهره ببرید،در صورت ایجاد مشکل و خطا در یکی از دیزل ژنراتورها می‌توانید از بقیه دستگاه‌ها بدون هیچگونه تداخل عملکرد، استفاده کرده و برق مورد نیاز خود را با تغییر باردریافت کنید. جهت اطلاعات بیشتر به مقاله نگهداری از دیزل ژنراتور مراجعه کنید.

مزایای موازی کردن تابلو کنترل سنکرون دیزل ژنراتور

استفاده از تابلو کنترل سنکرون دیزل ژنراتور در برابر بهره‌مندی از یک دستگاه دیزل ژنراتور با هزاران دلایل مانند کاهش هزینه، افزایش توان مصرفی و… چندین برابر سودمند است. در واقع می‌توان گفت استفاده از تابلو سنکرون به‌عنوان یک کارخانه تولیدی برق شناخته می‌شود، که از دو یا چند دیزل ژنراتور برای تولید انرژی مورد نیاز یک خروجی در زمان قطع یا وجود نداشتن برق بهره گرفته می‌شود.

درست است، که برای راه اندازی تابلو نیاز به فضای بالا و سطح بسیار زیادی داریم، اما تابلو سنکرون دیزل ژنراتور برای همسو کردن و جمع کردن جریان خروجی دو یا چند دستگاه تامین کننده برق مورد استفاده قرار می‌گیرد و شما میتوانید از یک طراحی موازی کم فضا نیز برای آن استفاده کنید و این موضوع تنها به خلاقیت شما بستگی دارد.

از مزایای دیگر تابلو دیزل ژنراتور میتوانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم.

۱ .قابلیت اطمینان

۲ .انعطاف پذیری

۳ .سهولت در سرویس و نگهداری

۴.قابلیت ارتقا و اضافه کردن

۵.اثربخشی و عملکرد کیفی

نصب و راه اندازی تابلو سنکرون دیزل ژنراتور

بسیاری از افراد تصور دارند که نصب و راه اندازی تابلو سنکرون دیزل ژنراتور بسیار سخت می‌باشد، اما نصب و راه‌اندازی این تابلو برخلاف باور بسیار راحت است و شما می‌توانید با استفاده از راهنما و تجهیزات موجود در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نصب آن بپردازید و در اولین استفاده عملکرد کیفی بالا، اثربخشی و قابلیت ارتقاء آن را دریافت کنید. پیشنهاد می شود: دیزل ژنراتور در تابستان 

همچنین برای افرادی که با مشکلات مالی برای هزینه نصب،تعمیرات،نگهداری و… روبرو هستند،میتوانیم مژده کمترین هزینه ممکن برای نصب و تعمیر تابلو های سنکرون دیزل ژنراتور را در برندهای مختلف را به شما دهیم.

اجزای تابلو سنکرون

تابلو سنکرون از قطعات بسیار زیادی تشکیل شده است که هر کدام از آنها نقش مهمی در ساختار اصلی آن دارند، اما امکان ایجاد مشکل و نیاز به تعمیر در این قطعات بسیار کم می‌باشد و حتی درصورت هرگونه مشکل شما از گارانتی محصول برای تعمیر برخوردارهستید. از اجزای اصلی تابلو کنترل سنکرون دیزل ژنراتور می‌توانیم به مدار، کلیدهای کمپکت، کلیدهای هوایی ،بدنه،کنترلرو… اشاره داشته باشیم.

موتور دیزل ژنراتور

موتور دیزل ژنراتور از مهم‌ترین قطعات دستگاه است که شما در زمان خرید باید به سالم بودن آن دقت بسیار زیادی داشته باشید و همچنین برگه سلامت آن را دریافت کنید.

کلید های کمپکت و هوایی

کلیدهای کمپکت و هوای از اجزای اصلی تابلو سنکرون دیزل ژنراتور است، این کلیدها برای تنظیم جریان برق، کنترل و وصل کردن جریان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بدنه تابلو

بدنه تابلو درواقع نگهدارنده و حساس‌ترین قسمت یک تابلو سنکرون دیزل ژنراتوراست که از ورق‌های آهنی با مقاومت بسیار بالا در برابر رطوبت،گرد و غبار وعوامل بیرونی ساخته شده است.

کنترلر

کنترلر یکی از مقاوم‌ترین بخش‌های تابلو کنترل سنکرون است که میزان جریان انرژی و سرعت جریان را کنترل می‌کند. در زمان خرید تابلو سنکرون دیزل ژنراتور شما باید به سالم بودن کنترلر دقت داشته باشید زیرا درصورت ووجودهرگونه مشکل در این قطعه، امکان استفاده از دستگاه وجود ندارد. همچنین کنترلر باید ضمانت نامه بلند مدت و خدمات پس از فروش داشته باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

صفحه اصلیدرباره ماپروژه هاتماس با ما
تماس