تنظیم فرکانس دیزل ژنراتور

تنظیم فرکانس دیزل ژنراتور

تنظیم فرکانس دیزل ژنراتور: برخی از قطعی های برق، مانند قطع برق از شبکه های ملی، قابل پیش بینی نیستند. برای جلوگیری از غافلگیر شدن یا بدون برق ماندن در مواقع اضطراری، بسیاری از کسب‌ وکارها سرمایه‌گذاری برروی یک تولیدکننده پشتیبان را انتخاب می‌کنند.

امروزه با پیشرفت بشر در زمینه تولید و ساخت ماشین آلات مختلف و بروز صنایع متفاوت در جهان برای بسیاری از مشکلات چاره‌ای اندیشیده شده است. یکی از تولیدات بشر در این زمینه ساخت دیزل ژنراتورها بوده است.

 قطعی برق در بسیاری از مناطق و مراکز عمومی و بیمارستان ها مشکل ساز شده است که با استفاده و شناخته شدن این دستگاه در جهان مشکل نبود برق در زمان های قطعی آن برطرف شد. گروه صنعتی رحیمی در این مقاله تصمیم داریم شما را با انواع دیزل ژنراتورها و تنظیم فرکانس آنها آشنا کنیم.

دیزل ژنراتور چیست

دیزل ژنراتورها ابزار مفیدی هستند که برق را در هنگام قطعی تامین می کنند و از قطعی یا اختلال در عملیات تجاری جلوگیری می کنند. دیزل ژنراتورها انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کنند. موتورهای دیزلی برای تامین نیرو مهم هستند و در انواع سیستم ها و تجهیزات مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 تکنسین دیزل ژنراتور شخصی است که مسئول سرویس و نصب این نوع سیستم ها است تا بتوانند به طور کارآمد عمل کنند. کسانی که علاقه مند به صنعت حمل و نقل هستند ممکن است شغلی به عنوان تکنسین ژنراتور دیزل در نظر بگیرند زیرا برق دیزل قابل اعتماد است و برای موارد زیادی استفاده می شود.

 دیزل ژنراتورها برای تامین برق پشتیبان ساختمان ها در زمان خاموشی و سایر شرایط اضطراری مورد استفاده قرار می‌گیرند. آنها همچنین به عنوان منابع برق دائمی در مکان‌هایی که پوشش شبکه ندارند، مانند تاسیسات معدنی و میادین نفتی از راه دور استفاده می‌شوند.

تنظیم فرکانس دیزل ژنراتور چگونه است

فرکانس بیش از حد شرایطی است که در آن فرکانس برق تولید شده توسط ژنراتور بسیار زیاد است. سطحی که در آن فرکانس بیش از حد بالا انتخاب می‌شود، در پنل کنترل ژنراتور از پیش تعیین شده است.

در یک ژنراتور، موتور دیزل، دینام AC را به حرکت در می‌آورد. تنظیم فرکانس دیزل ژنراتور الکتریکی خارج شده، متناسب با سرعت موتور دیزل است. سرعت موتور توسط حسگر حفظ می‌شود، اما با اعمال بار به ژنراتور و برداشتن بار، سرعت نیز تغییر می‌کند. افزایش و کاهش شدید بیشترین، تغییرات را در سرعت فرکانس ایجاد می‌کند.

پیشنهاد می‌شود: مقایسه دیزل ژنراتور و ژنراتور گازی

اگر به سرعت، بار را اعمال کنید، یک هشدار زیر فرکانس ایجاد خواهید کرد. برای تنظیم فرکانس دیزل ژنراتور ابتدا ژنراتور را بدون بار اجرا کنید. اگر فرکانس پایدار باشد، بعید است که خطایی در ژنراتور باشد. اگر محافظ‌های فرکانس را بیش از حد در کنترل پنل تغییر دهید، ممکن است تجهیزات خود را در معرض فرکانس الکتریکی قرار دهید که برای آن طراحی نشده است و آسیب می‌بیند.

چگونه زنگ مولد فرکانس بیش از حد را متوقف کنیم

اعمال و یا برداشتن بار از دیزل ژنراتور، اگر زنگ هشدار ادامه داشت دو گزینه دارید:

1) بار برداشته شده از ژنراتور را کاهش دهید، آن را به مراحل کوچکتر تقسیم کنید.

2) حفاظت بیش از فرکانس در کنترل پنل را به سطح بالاتر تغییر دهید.

3) برای مقابله با اعمال و یا حذف بار، اندازه ژنراتور را افزایش دهید.

دستگاه‌های قطع بار ژنراتور بیش از حد فرکانس و کاهش بار زیر فرکانس نقش مهمی را به عنوان سومین خط دفاعی برای اقدامات تنظیم فرکانس دیزل ژنراتور ایفا می‌کنند که اهمیت زیادی برای حفظ عملکرد ایمن و پایدار شبکه برق دارند.

 در حال حاضر فرکانس عملکرد غیرعادی واحدهای تولید برق آبی عمدتا بر اساس استاندارد واحد برق حرارتی تنظیم می‌شود.

 بنابراین زمانی که نسبت انرژی آبی بیش از حد زیاد باشد، به راحتی می‌تواند باعث خاموش شدن ژنراتور با بیش از حد فرکانس شود و دستگاه های کاهش بار در زیر فرکانس، یکی پس از دیگری عمل کنند که ممکن است باعث فروپاشی فرکانس شود. برای درک بهتر این مطلب لطفا مقاله علت خاموش شدن دیزل ژنراتور را مطالعه کنید.

انواع ژنراتور ماینینگ کدام است

ژنراتور ماینینگ دستگاهی است که برای استخراج و تولید بیت کوین و یا همان ارز دیجیتال استفاده می‌شود که به طور روز افزون انواع مختلفی از آن با پیشرفت جهان در حال ساخت و عرضه در بازار هستند. هرچه گرافیک و کارایی دستگاه بالاتر باشد قدرت و میزان استخراج آن بیشتر خواهد بود.

انواع ژنراتور ماینینگ

ژنراتور ماینینگ بنزینی: در انواع ژنراتور ماینینگ این نوع بیشتر برای مصارف کوچک و سبک مورد استفاده قرار می‌گیرد و بیشتر 4 الی 5 ساعت توان کارایی ندارد.

ژنراتور ماینینگ خورشیدی: این نوع با استفاده از خورشید برق پاکی را تولید می‌کند. بی صدا و بدون دود است اما به دلیل هزینه بالا مورد استفاده برای ارز دیجیتال قرار نمی‌گیرد.

دیزل ژنراتور گازوئیلی: این نوع دستگاه یکی از پرکاربردترین دیزل ها در بازار است که با نام ژنراتور دیزلی شناخته شده است. این نوع در مقایسه با موتور گازسوز و بنزینی قدرت و توانایی بیشتری دارد.

ژنراتور ماینینگ گازی: به دلیل ارزان بودن و در دسترس بودن گاز طبیعی در بیشتر مناطق این نوع ژنراتور بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. روغن های استفاده شده در این نوع ژنراتور برای ژنراتور گازسوز مناسب نمی‌باشد و گرانروی پایین تری دارد.

خرید ژنراتور

بنابراین دیزل ژنراتور ها امروزه با انواع مختلفی که دارند در زمینه های مختلف و برای قشرهای متفاوت در صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در راهنمای جامع خرید دیزل ژنراتور که در بالا به آن اشاره شد متوجه شدید در ابتدا خرید ژنراتور خود چه نکاتی را باید مدنظر قرار دهید تا به مشکلات ابتدایی برخورد نکنید. با توجه به مطالبی که خواندید تنظیم فرکانس دیزل ژنراتور به نحوه اعمال و یا برداشتن بار از آن دارد که باید برای کنترل و تنظیم آن برخی موارد را رعایت کنید تا سبب خرابی و آسیب دیدگی دستگاه نشود.

خرید انواع ژنراتور ماینینگ بستگی به کارایی و عمکلرد دستگاه نسبت به خواسته شما دارد که باید با دقت و بررسی بالا انجام شود.

 شما اگر تصمیم به خرید ژنراتور برای محل کار و یا سکونت خود دارید ابتدا باید به تحقیق و بررسی درباره بهترین برند و دستگاه بپردازید تا با گذشت زمان با خرابی دستگاه مواجه نشوید.

راهنمای جامع خرید دیزل ژنراتور

این که آیا به دنبال خرید یک ژنراتور برای پشتیبانی از فرآیند تولیدات خود یا برای محافظت از عملکردهای حیاتی (مانند یک بیمارستان) از قطع برق غیرمنتظره هستید، این یک تصمیم مهم و یک سرمایه گذاری بزرگ است. خرید یک ژنراتور تجاری می‌تواند فرآیند دشواری باشد. در اینجا راهنمای جامع خرید دیزل ژنراتور را بیان کرده ایم:

مقدار برق مورد نیاز: نیازهای انرژی در محل کار شما و بودجه شما دو عامل مهمی است که باید در هنگام برنامه ریزی برای خرید یک ژنراتور تجاری در نظر بگیرید.

نوع سوخت: ژنراتورهای برق اضطراری از گازوئیل، بنزین یا گاز به عنوان سوخت استفاده می کنند، و تصمیم گیری در مورد اینکه کدام یک را انتخاب کنید می تواند دشوار باشد.

محل قرارگیری ژنراتور: در صورت نصب ژنراتور در یک کارخانه تولیدی، باید در منطقه ای دور از ساختمان اصلی قرار بگیرد، جایی که بتوان به راحتی برای سوخت گیری، سرویس و تعمیر به آن دسترسی داشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

صفحه اصلیدرباره ماپروژه هاتماس با ما
تماس