دیزل ژنراتور

آیا به دنبال اجاره دیزل ژنراتور هستید اما اطلاعات کافی در زمینه دیزل ژنراتور ندارید؟ در این متن به توضیحاتی درباره دیزل ژنراتور و موتور ژنراتور در انواع مختلف با میزان تولید برق مصرفی متفاوت پرداخته ایم، با گروه صنعتی رحیمی همراه باشید.

دیزل ژنراتور چیست

دیزل ژنراتور به نمونه ای از مولد برق گفته می شود که با استفاده از موتور و نیروی محرکه سوخت های متنوعی مانند گاز، بنزین،نیروی خورشید و… را به الکتریسیته تبدیل می کند. هر دیزل ژنراتور دارای میزان کیلو وات متفاوتی نسبت به دیزل ژنراتور دیر است و شما می توانید از خرید و اجاره دیزل ژنراتور سه فاز، تک فاز و ژنراتور کوچک استفاده کنید.

موتور برق دیزلی

موتور برق دیزلی یکی از مهم ترین و تاثیر گذار ترین قسمت های هر دیزل ژنراتور معرفی می شود، موتور برق با مصرف سوخت روشن شده و با دوران بالا محور ژنراتور را به حرکت در می آورد تا در بازه زمانی کوتاهی الکتریسیته تولید کند.خرید و اجاره موتور برق مناسب یک پروسه تخصصی است که شما تنها می توانید با کمک کارشناس های معتبر سایت ار ای جی پاور که تحت نظر گروه صنعتی رحیمی است، انجام دهید؛ زیرا میزان مصرف موتور برق، نحوه کوبل، اسمبل شدن و… مواردی هستند که بررسی آنها به راحتی انجام نمی شود.

قیمت دیزل ژنراتور

قیمت دیزل ژنراتور با توجه به کاوا آنها تعیین می شود، برای مثال طبق آخرین اطلاعات دریافت شده شما دیزل ژنراتور 50 کاوا را در انواع مختلف با قیمت 130000000 تا 290000000 تومان ، دیزل ژنراتور 100 کاوا با قیمت بین 200000000 تا 340000000 تومان ، ژنراتور 200 کاوا با قیمت 320000000 تا 570000000 تومان، دیزل ژنراتور 250 کاوا با قیمت 390000000 تا 670000000 ، دیزل ژنراتور 500 کاوا با قیمت 720000000 تا 1200000000 تومان و… تعیین شده است.

فیلتر دیزل ژنراتور

فیلتر دیزل ژنراتور از مهمترین وسایل مورد نیاز برای هر دیزل است که بدون آن کاربرد دیزل ژنراتور با مشکل روبرو شد و موجب سوخت موتور دیزل ژنراتور خواهد بود، در زمان اجاره دیزل ژنراتور شما باید به سالم بودن فیلتر ها دقت داشته باشید. دستگاه مورد نظر باید فیلتر هوا موتور بسیار قوی با مکش و مدیا بالا داشته باشد و فیلتر بر اساس استاندارد های ساخت ژنراتور تنظیم شده باشد.

ژنراتور برق دیزلی

ژنراتور برقی دیزلی با استفاده از گاز  به تولید برق می پردازد، مولد های تولید برق در این ژنراتور با سوخت بنزینی یا پنل خورشیدی کار نمی کنند و حتما شما باید به سوخت گاز دسترسی داشته باشید. برای اجاره دیزل ژنراتور برقی شما می توانید از بهترین شرکت تولید کننده ژنراتور در ایران همراه با گارانتی و خدمات پس از فروش بهره مند باشید.

ژنراتور برق اضطراری

بیمارستان ها، فروشگاه ها، آموزشگاه ها، خوابگاه ها ، صنایع، کارخانه ها و… برای مواقعی که به برق دسترسی ندارند می توانند از اجاره دیزل ژنراتور برق اضطراری استفاده کنند، ژنراتور برق اضطراری توانایی کارکرد بالایی ندارد و شما نهایتا تا 5 ساعت در نبود برق می توانید از آن استفاده کنید. پس از 5 ساعت ژنراتور باید خنک سازی شود و به صورت مجدد توسط موتور دوم دستگاه روشن شود.

اجاره ژنراتور برق

برای اجاره ژنراتور برق معمولا دستگاه های دست دوم در اختیار شما قرار می گیرند، شما در زمان اجاره باید دستگاه را کارشناسی کنید تا از کارکرد آن مطمئن باشید، در صورتی که در زمان اجاره دستگاه به صورت خودکار و بدون آسیب از طرف نیروی انسانی دچار مشکل شود، شرکت تضمین تعمیر و ارائه دستگاه سالم را به شما می دهد. اما درصورتی که مشکل دستگاه به دلیل دخالت نیروی انسانی و دقت نکردن به تعویض فیلتر و راهنمایی های زمان اجاره باشد، هزینه تعمیر توسط اجاره کار باید پرداخت شود.

انواع دیزل ژنراتور 

دیزل های ژنراتور با توجه به میزان تولید کاوا و کاربرد خود به دسته های مختلفی تقسیم می شوند، شما در زمان اجاره دیزل ژنراتور باید به نوع کاربردی مورد نظر خود دقت داشته باشید، برای مثال دیزل ژنراتور دائم کار برای مصارف سنگین با توان تولیدی بالا تا 500 کاوا و بیشتر استفاده می شود اما برای مصارف پایین می توانید از اجاره دیزل ژنراتور خانگی یا برق اضطراری استفاده کنید.

دیزل ژنراتور دائم کار

موتور ژنراتور دائم کار به عنوان یکی از قوی ترین ژنراتور های موجود شناخته می شود، این زنراتور بدون استراحت با استفاده از دو موتور می تواند به صورت مداوم در مکانی هایی که هیچ برقی وجود ندارد به تولید برق بپردازد، از این ژنراتور بیشتر در معدن ها استفاده می شود.

مشخصات دیزل ژنراتور

مشخصات هر دیزل ژنراتور با توجه به مدل ژنراتور تعیین می شود . برای مثال شما مشخصات یکسانی در ژنراتور گازی، بنزینی و پنل خورشیدی وجود ندارد، اما از مشخصات یکسان می توانیم به وجود یک محفظه سیم پیچی شده برای تولید انرزی الکتریسیته در موتور اشاره داشته باشیم که بلا استفاده از سوخت های متنوع به گردش درآمده و همراه با گردش خود نیروی برق را تولید می کند، سیستم تابلو فرمان در تمامی ژنراتور ها به عنوان کنترل کننده پارامتر های موتور شناخته می شوند و می توانند در تمامی دستگاه ها ایراد های ناشی از بد کار کردن موتور را از بین ببرند.

قطعات دیزل ژنراتور

قطعات ژنراتور به سه دسته تقسیم می شوند

 کلیه قطعات مربوط به قسمت دیزل

سیلندر، واشر ها، بوش میل، یاتاقان، سیستم روغن کاری، تسمه ها، فیلتر های مصرفی، اویل پمپ، شاسی کامل، سیستم سوخت رسانی و… 

قطعات مربوط به ژنراتور

سیستم اتوماتیک، دیود ها، پل دیود ها، ریستورها، فن ها، پروانه ها و بلبرینگ ها

 کلیه قطعات سیستم الکترونیکی

سنسور ها، برد الکترونیکی، سیستم های کنترلی، شیر برقی، کلید، فیوز ها، قطع کن ها، سیستم های گرمکن

کاربرد دیزل ژنراتور

امروزه اجاره دیزل ژنراتور بسیار پرطرفدار شده است زیرا ژنراتور ها با توجه به کاربرد خود در مکان های مختلفی مانند بیمارستان ها، صنایع مختلف، کارخانه ها ، مصارف خانگیف فروشگاه ها و… مورد استفاده قرار می گیرند. برای مثال شما از ژنراتور برق اضطراری می توانید برای کارخانه هاف مراکز صنعتی، مراکز تجاری و… استفاده کنید.

بهترین دیزل ژنراتور

بهترین دیزل ژنراتور با توجه به تحقیقات ژنراتور گازی تعیین شده است، زیرا ژنراتور بنزینی با وجود اینکه به راحتی سوخت خود را تامین میکند اما آلودگی بسیار بالایی دارد و همچنین توان تولید برق کمتری نسبت به ژنراتور گازی دارد. اگر شما از ژنراتور گازسوز برای مصارف پایین مانند برق اضطراری یا مصرف خانگی استفاده کنید، میزان مصرف ژنراتور های گازسوز 30 کاوا 10 متر مکعب بر ساعت تعیین می شود که نهایتا تولید کننده 55 کاوا باشد، در صورت نیاز به برق مصرفی بیشتر می توانید از گاز صنعتی برای دستگاه استفاده کنید.

باتری ژنراتور

باتری هر دیزل ژنراتور  با توجه به میزان کاوا ژنراتور متفاوت است و باعث می شود که دستگاه توانایی استارت را در کمترین زمان ممکن داشته باشد. همچنین با توجه به میزان کارکرد دستگاه رادیاتور دستگاه انتخاب می شو، رادیاتور برای خنک کردن موتور استفاده می شود، در دستگاه هایی که کارکرد دائم دارند رادیاتور باید قوی باشد اما در دیزل ژنراتور اضطراری از رادیاتور های معمولی نیز استفاده می شود.

اجزای دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور از دو عدد موتور به عنوان اصلی ترین قطعه در ژنراتور تشکیل شده شده است، این موتور ها با مصرف سوخت می توانند به روش درآمده و برق تولید کنند، از قطعات دیگر ژنراتور می توانیم به تابلو فرمان، باتری دیزل، اگزوز دیزل، فیلتر ، رادیاتور، سیلندر، شاسی یا استراکچر ، باک سوخت و… اشاره داشته باشیم.

دیزل ژنراتور گازی

این موتور ژنراتور دارای صدای کمتر، سوخت پاک و سوخت ارزان‌تر، سهولت در تهیه سوخت و همچنین دارای آلایندگی کمتر است به همین دلیل به عنوان محبوب‌ترین موتور ژنراتور برای اجاره دیزل ژنراتور شناخته می شود. جهت اجاره دیزل ژنراتور و یا خرید آن به سایت گروه صنعتی رحیمی مراجعه کنید.

قدرت دیزل ژنراتور

قدرت دیزل ژنراتور ها با توجه به کاربرد آنها تعیین می شود برای مثال دیزل ژنراتور های گازسوز خانگی توانایی تولید 55 کاوا را دارند و برای سوخت خود از گاز شهری استفاده می کنند، در صورتی که ژنراتور برق اضطراری توانایی تولید 100 کاوا ژنراتور برق دائم توانایی تولید 500 کاوا را دارد.

صفحه اصلیدرباره ماپروژه هاتماس با ما