همه چیز درباره دیزل ژنراتور کامینز استمفورد

همه چیز درباره دیزل ژنراتور کامینز استمفورد

همه چیز درباره دیزل ژنراتور کامینز استمفورد: دیزل ژنراتور وسیله ای ست که برای تولید انرژی مورد استفاده قرار می گیرد . این وسیله ، از یک موتور دیزل و یک ژنراتور الکتریکی تشکیل است . برخی از این تجهیزات با سوخت دیزل قابلیت کارکرد دارند ؛ اما نمونه هایی از آن می توانند با سوخت های دیگر نیز شروع به فعالیت کنند . در واقع می توان گفت که این قطعه ، سوخت دریافت شده را به انرژی الکتریکی مورد نیاز دستگاه ، تبدیل می کند .

دیزل های ژنراتور بر اساس عوامل متعددی ، از یکدیگر تفکیک شده و دسته بندی می شوند . عواملی همچون برق مورد نیاز، ضریب بار و مدت زمانی که برای تامین برق احتیاج دارند ، عوامل اصلی تفکیک کننده ژنراتور های دیزل از یکدیگر هستند. هرچقدر که ژنراتور تمامی قابلیت ها را به خوبی درکنار یکدیگر داشته باشد، کیفیت آن افزایش یافته و پرقدرت تر خواهد بود.

دیزل ژنراتور کامینز استمفورد یکی از نمونه های پرقدرت ژنراتور دیزل است . این محصول در بین انواع ژنراتور های جهانی ، یکی از پرقدرت ترین نمونه ها محسوب شده و می تواند اصلی ترین عامل تولید جریان الکتریکی در مراکز صنعتی ، خانگی و … باشد.

دیزل ژنراتور صنعتی و نیمه صنعتی

همه چیز درباره دیزل ژنراتور کامینز استمفورد: در مراکز صنعتی و نیمه صنعتی، به طور مداوم نیاز به جریان الکتریکی وجود دارد. جهت تامین این جریان ، از دیزل ژنراتور استفاده می شود. این وسیله، انرژی شیمیایی ( سوخت ) را دریافت کرده و آن را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. بعضی از ژنراتور دیزل ها با کمک سوخت های دیزلی کار می کنند؛ اما برخی دیگر قابلیت کار کردن با سایر سوخت ها را نیز دارند.

پیشهاد می شود: خطاهای دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور از یک موتور دیزل و یک ژنراتور الکتریکی تشکیل شده است .  تولید انرژی توسط این سیستم ، با کمک موتور دیزل و دینام AC می باشد  از دیگر قطعات این مجموعه می توان به مخزن جهت نگهداری سوخت، پنل کنترل و رادیاتور اشاره نمود که هریک وظیفه  بخصوص خود را دارند.

انواع دیزل ژنراتور

دیزل های ژنراتور بر اساس عوامل مختلفی، تقسیم بندی می گردند. هر دستگاه بر اساس میزان قدرت، عمر دستگاه، ایمنی، میزان سر و صدای ایجاد شده، هزینه، کارایی و … از دیگر دستگاه ها متمایز شده است.

نوع دیگری از دسته بندی، دیزل های ژنراتور را به انواع دیزل ژنراتور دائمی، اضطراری و پایه تقسیم می کند.

در توضیح هر یک از انواع این دیزل ژنراتور ها می توان بیان داشت که:

دیزل های اضطراری

همه چیز درباره دیزل ژنراتور کامینز استمفورد: دیزل های اضطراری _ معمولا در شرایطی مورد استفاده قرار می گیرند که برق مجموعه به صورت ناگهانی قطع می شود. در واقع این سیستم در شرایط قطعی برق، به عنوان عامل پشتیبان مجموعه وارد عمل شده و با توان بسیار بالایی، برق را در اختیار مجموعه قرار می دهد. اصلی ترین کاربرد این دیزل ها در محل هایی همچون بیمارستان ها، سردخانه های صنعتی و … می باشد.

پیشنهاد می‌شود: کاربرد ژنراتور اضطراری + مصارف خانگی ژنراتور

دیزل های پرایم

دیزل های پرایم _ انواعی از دیزل های ژنراتور هستند که نه به صورت موقت ، بلکه برای مدت طولانی برق ایجاد می کنند . توان تولید برق توسط این سیستم کمتر از نوع اضطراری است ولی کاربرد آن می تواند برای مدت بیشتری باشد . این دستگاه ها معمولا در شرایطی مورد استفاده قرار می گیرند که دسترسی به برق وجود ندارد ؛ مثل مناطق خارج از شهر. دیزل ژنراتور دائم _ دائما و بدون هیچ وقفه ای، در حال تولید برق هستند.

برای انتخاب بهترین دیزل ژنراتور برای یک مجموعه ، باید توان آن را در نظر گرفت. برای محل هایی که نیاز به بار کمی از انرژی الکتریکی دارند ، مثلا مصارف خانگی، می توان از دیزل های کم توان تر کمک گرفت. در حالی که مراکزی مثل کارخانه های صنعتی ، نیاز به قوی ترین ژنراتور ها دارند.

دیزل ژنراتور کامینز استمفورد

این نوع دیزل ژنراتور از قوی ترین و قدرتمند ترین نمونه های دیزل ژنراتور موجود در بازار می باشد. دیزل ژنراتور کامینز استمفورد دارای شاسی قدرتمندی از جنس فولاد بوده و با کمک رنگ کوره ای ، پوشش داده شده است . برای بررسی میزان  سوخت مصرفی ، این دستگاه به یک عدد نشانگر سوخت مجهز است.

از دیگر قطعات آن می توان به:

تانکر سوخت

پنل کنترل

آمپر متر

ولت متر اشاره کرد.

تانکر سوخت دیزل ژنراتور کامینز استمفور

همه چیز درباره دیزل ژنراتور کامینز استمفورد: تانکر سوخت دیزل ژنراتور کامینز استمفورد می تواند سوخت را برای مدت 10 ساعت در خود نگه دارد . تمامی بخش های این مجموعه توسط شرکت کامنیز تولید شده و انحصارا متعلق به همین برند هستند. در نتیجه تمام قطعات به بهترین نحو با یکدیگر هماهنگ بوده و سیستمی قدرتمند را تشکیل داده است.

پیشنهاد می شود: علت خاموش شدن دیزل ژنراتور

از مزایای این هماهنگی، می توان به بهبود تعمیر قطعات اشاره نمود. در این شرایط، در صورت تخریب و ایجاد مشکلات احتمالی در هریک از بخش های دیزل ژنراتور کامینز استمفورد، می توان از گارانتی های تکمیلی مجموعه استفاده نمود.

5 برند برتر ژنراتور معتبر در سطح جهانی

برند های معتبر زیادی در جهان وجود دارند؛ که توانسته اند از لحاظ تولید قدرتمند ترین و با کیفیت ترین نمونه ها با  یکدیگر به رقابت بپردازند. از برترین برند ها می توان به برند کامینز Cummins، ولوو پنتا Volvo Penta، پرکینز  perkins، کاترپیلار Caterpillar و بنز Benz اشاره نمود. هر یک از این برند ها با داشتن قدمت و سابقه طولانی، تولید محصولاتی با کیفیت بسیار بالا، و تنوع در تولید انواع ژنراتور، شهرت جهانی دارند.

افرادی که مایل به خرید هر نوع از دیزل های ژنراتور هستند ، با بررسی مدل های ارائه شده توسط هر یک از برند های ذکر شده می توانند خریدی با کیفیت را تجربه کنند. هریک از برند های ذکر شده دارای نمایندگی های فعال در کشور های مختلف می باشند. در نتیجه خریداران از سراسر جهان می توانند به این برند های معتبر دسترسی پیدا کنند.

پیشنهاد می شود: 5 برند برتر ژنراتور در ایران و جهان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

صفحه اصلیدرباره ماپروژه هاتماس با ما
تماس