ژنراتور سایلنت

ژنراتور سایلنت یکی از محبوب ترین ژنراتور های مورد استفاده در اماکن متفاوت مانند بیمارستان ها، صنعت، کارخونه ها و… است، این ژنراتور با استفاده از یک اتاق عایق محافظت می شود و به همین دلیل صدای خروجی بالایی ندارد و شما می توانید در آن حتی در اماکن عمومی مانند بیمارستان ها نیز استفاده کنید.

ژنراتور سایلنت

یکی از مدل‌های دیزل ژنراتورها، دیزل ژنراتور سایلنت است که به آن به اصطلاح دیزل سایلنت نیز گفته می‌شود. ژنراتورهای سایلنت در برخی مکان‌هایی که باید سکوت کامل رعایت شود، استفاده می‌گردد. به عنوان مثال بیمارستان‌ها و مراکز درمان از این مدل ژنراتور جهت تامین برق بهره می‌گیرند. ژنراتورهای سایلنت به نسبت سایر ژنراتورها آلودگی صدای کمتری تولید می‌کند. در مقابل این ژنراتور، موتوربرق‌های دیزلی بیشتر صدا را داشته و بیشترین آلودگی صدا را تولید خواهند کرد.

یک ژنراتور سایلنت چگونه کار می‌کند

به طور کلی صدا ژنراتورهای دیزلی معمولی به خصوص ژنراتورهای دیزل بدون کانکس یا کانوپی، بسیار بلند و آزاردهنده است. آنقدر آزاردهنده و عذاب‌آور که می‌تواند به شنوایی فردی که در جوار آن کار می‌کند آسیب وارد نماید. مگر اینکه فرد محافظ گوشی پوشیده باشد. در این صورت صدای کمتری به گوشش می‌رسد در نتیجه آسیب کمتری خواهد دید. ژنراتورهای صدادار معمولاً برای اطرافیان و رهگذران نیز مشکلات زیادی را ایجاد می‌نمایند. برای حل صدا ژنراتورهای سایلنت یا موتور برق‌های بی‌صدا ساخته شده است. این ژنراتورها دارای یک کانکس یا کانوپی هستند که از صدای بلندشان جلوگیری می‌کند. در حقیقت ژنراتور در یک محفظه کاهنده صدا یا کانوپی ژنراتور شروع به کار کردن می‌کند.

کانوپی یا کانکس ژنراتور باعث کاهش الودگی صوتی

دو بحث در اینجا مطرح خواهد شد، کاهش میزان نویز از لحاظ تئوری و میزان کاهش نویز از نظر عملی. بین این دو عدد قطعا تفاوت زیادی وجود دارد. به طور کلی کاهش 40 دسی‌بل (A) حد بالایی برای یک کانوپی معمولی است که کاملاً عملی و امکانپذیر است. اما اگر صنعت یا کسب‌وکاری نیاز به کاهش صوت بیشتری داشته باشند باید کانوپی مخصوصی طراحی کنند که از نظر هزینه، وزن و دشواری نصب کمی متفاوت است. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که یک کانوپی یا کانکس ژنراتور می‌تواند هر میزان صدایی را کنترل و کاهش دهد. اما یک میزان عملی وجود دارد و یک میزان غیرعملی که باید براساس تئوری‌های خاصی انجام شود.

ساخت کانوپی ژنراتور سایلنت

برای ساخت کانوپی یا کانکس با متخصصان شرکت ار ای جی پاور می‌توانید مشورت کنید. برای ساخت یک کانوپی مناسب باید قبل از هرچیزی نوع نیاز خودتان را مشخص کنید. به عنوان مثال به چقدر توان و کاهش صدای نویز نیاز دارید. در این صورت شرکت ار ای جی پاور بهترین کانوپی ژنراتور را برای شما طراحی خواهد کرد.

ژنراتور مک آلته ایتالیا ۳۵۰ کاوا

یک نمونه ژنراتور ایتالیایی سوپر سایلنت بسیار قدرتمند و حرفه ای در شرکت گروه صنعتی رحیمی، یکی از بهترین نمونه های دیزل ژنراتور سایلنت همراه با کانوپی بسیار با کیفیت و مجهز به کوبله فابریک و موتور ولو TAD 941 می باشد که ساخت شرکت اطلس کوپکو آلمان است و می توانید با شماره 55257050 (021) تماس  گرفته و مک الته ایتالیایی 350 کاوا رو سفارش بدهید.

راهنمای خرید کانوپی برای ژنراتور سایلنت

با خواندن مطالب بالا شاید این سوال در ذهن شما نیز وجود داشته باشد که چگونه باید یک کانوپی مناسب خریداری کنید؟ یکی از نکات مهم در خرید یک کانوپی سایلنت توجه به استاندارد بودن آن است. اگر شما از یک کانوپی غیراستاندارد و متناسب با سایز و ابعاد ژنراتور خود استفاده نکنید، ممکن است به دستگاه ژنراتور آسیبی جدی وارد شود. برخی تنها قیمت کم کانوپی را مدنظر می‌گیرند و به کیفیت توجهی نمی‌کنند. اما باید در نظر گرفت که این افراد با خراب شدن دستگاه ژنراتور باید هزینه بیشتری را پرداخت کنند. علاوه براین موضوع استفاده از مواد اولیه مرغوب همانند ورق فلزی، نوع رنگ و عایق صوتی استفاده شده در کانکس مهم است. برای خرید به نوارهای دور درب کانوپی سایلنت و صداگیری فن رادیاتور و ساختار داکت ورودی هوا بسیار حائز اهمیت است.

مزیت استفاده از کانوپی در ژنراتور سایلنت

 • کاهش صدای دیزل ژنراتور
 • افزایش طول عمر دستگاه ژنراتور
 • خنک شدن و خنک ماندن دیزل ژنراتور
 • حفاظت از دیزل ژنراتور در برابر فرسودگی
 • لرزش کمتر دیزل ژنراتور در هنگام کار و روشن بودن
 • ثابت ماندن رنگ ژنراتور در برابر خش و خط خوردگی
 • حفاظت فیزیکی دیزل ژنراتور در برابر گرد، غبار‌، باران و برف

 ژنراتور سایلنت چیست

ژنراتور سایلنت یکی از انواع دیزل ژنراتور های  محبوب است که به صورت اختصار ژنراتور سایلنت نام گذاری شده است و نسبت به ژنراتور های دیگر آلودگی صوتی بیشتری دارد به همین دلیل همراه با کاناپی ( صدا خفه کن ) استفاده می شود.

 از این دیزل ژنراتور برای بخش های مهمی مانند بیمارستان ها و مراکز درمانی به دلیل عملکرد بی نقص و عالی آن استفاده می شود.

مشخصات ژنراتور سایلنت

دیزل ژنراتور سایلنت در واقع نمونه از دستگاه های تولید برق است که از آن به همراه کانوپی می توان در مکان های عمومی با رفت و آمد بالا استفاده کرد.

 در صورتی که استفاده از دیزل ژنراتور های دیگر در محیط های عمومی می تواند باعث ایجاد آلودگی صوتی باشد و برای افراد نزدیک به دیزل ژنراتور آسیب داشته باشد.

 کانوپی استفاده شده در دیزل ژنراتور سایلنت به عنوان یک اتاقک شناخته می شود که کاملا عایق ساخته شده است و می توانید به کاهش صدا، جلوگیری از نفوذ گرد و غبار، و همچنین آلودگی به دستگاه جلوگیری کند.

 به همین دلیل بسیاری از افراد دیزل ژنراتور سایلنت را ژنراتور کانوپی یا موتور برق کانوپی می نامند.

البته قابل ذکر است که موتور برق با استفاده از کانوپی نمی تواند آلودگی صوتی را به صفر برساند بلکه فقط ان را کاهش می دهد و باعث می شود که بر روی سیستم شنوایی انسان ها تاثیرگذار نباشد و اسیبی وارد نکند.

 شما با خرید دیزل ژنراتور سایلنت از گروه صنعتی رحیمی می توانید با کمترین هزینه ممکن به تولید برق بدون تعمیرات، ایجاد خرابی، تماس گرد و غبار با دستگاه، تماس آب، تماس باران و… بپردازید.

اجزای ژنراتور سایلنت

 •  محفظه فولادی: این محفظه به عنوان اتاقک کاهش صدای موتور برق کانوپی شناخته می شود و با توجه به ویژگی های استاندارد، این اتاقک از ورق های فولادی با ضخامت 1.55 میلی متر در بدنه خود و همچنین در ستون ها از ورقه هایی با ضخامت 4 میلیمتر تولید شده است.
 • درهای بازرسی: درهای بازرسی موتور برق کانوپی از جنس آلومینیوم تولید شده اند، این درب ها برای دسترسی به تعمیرات موتور برق کانوپی ساخته شده اند تا برای تعمیرات نیاز به باز کردن دستگاه و تعمیرات سنگین نداشته باشید.
 •  شیشه های محافظ: در قسمت هایی از موتور برق کانوپی شما مشاهده کننده شیشه های محافظ هستید، این شیشه ها از قسمت های الکتریکی و همچنین برد کنترل دستگاه محافظت می کند تا ب، باران و برف به هیچ عنوان به انها وارد نشود.
 •  اگزوز:مسلما اگزوز هر دستگاه برای خارج کردن دود موتور دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد.
 • گلند: موتور برق کانوپی در محل ورود و خروج کابل های خود از گلند استفاده کرده است تا کابل ها و موتور برق کانوپی را در برابر گرد و غبار استفاده کند.
 • مخزن سوخت: در مواقعی که شما نیازمند ظرفیت بالایی از موتور برق کانوپی هستید می توانید از مخزن سوخت استفاده کنید. 

کاربرد ژنراتور سایلنت

کاربرد موتور برق بی صدا در واقع حفاظت از مولد تولید کننده برق در مقابل با تابش نور، آب، گرد و غبار، باران، برف، آفتاب شدید، آلودگی های اطراف و… به همراه کاهش دمای بالا در مناطق گرمسیر و کاهش آلودگی صوتی ایجاد شده توسط دیزل ژنراتور است.

موتور برق بی صدا با توجه به کاربرد های خود در ابعاد و اندازه های متفاوتی تولید می شود.

برای مثال کانوپی ثابت دیزل ژنراتور سایلنت به گونه ای طراحی می شود که شما آن را تنها می توانید در یک جای مشخص برای همیشه روی زمین نصب کنید و امکان باربری و جابجایی ندارد، اما موتور برق بی صدا سیار به گونه ای طراحی شده است که شما می توانید به جابجایی آن بپردازید.

نحوه کار موتور برق سایلنت

دیزل ژنراتور سایلنت دارای دو بخش ثابت و متحرک است، سیم پیچی های استاتور دستگاه بر روی قسمت ثابت نصب شده‌اند و سیم پیچی های روتور روی قسمت متحرک هستند.

 نحوه کار موتوربرق بی صدا یا کم صدا به گونه ای است که در ابتدا سیم پیچی روتور برق خروجی را تولید کرده و به سیم پیچی استاتور در قسمت ثابت انتقال می دهد تا با استفاده از آهنربای الکترومغناطیسی میزان ولتاژ تعیین شود.

سپس برق به ترمینال های خروجی دیزل ژنراتور سایلنت انتقال پیدا می کند.

 در یک چرحه طبیعی با استفاده از کابل از دستگاه خارج می شود.

قیمت کانوپی 

برای بیان قیمت ژنراتور کانوپی عوامل بسیار زیادی مانند نوع عایق صوتی ، میزان صدای خروجی از ژنراتور کانوپی، استفاده از داکت با طراحی مناسب در ژنراتور کانوپی، کیفیت نوار های لاستیکی، جنس درزگیر های لاستیکی، نوع رنگ استفاده شده در طراحی ژنراتور کانوپی، جنس و ضخامت ورقه های مورد استفاده و نوع و جنس قلاب ها و قفل ها تاثیر گذار است.

 شما برای دریافت قیمت مشخص ژنراتور کانوپی باید در ابتدا ویژگی های مورد نظر خود را مشخص کنید.

به کارشناس های سایت ار جی پاور ارائه کنید تا قیمت ژنراتور کانوپی مورد نظر به شما اعلام شود.

موتور برق سوپر سایلنت

موتور برق سوپر سایلنت به عنوان موتور برق بی صدا یا موتور برق بنزینی شناخته می شود.

شما با استفاده از این موتور برق می توانید برق نویزدار را به برق بدون نویز و ثابت تبدیل کنید، برای خرید موتور برق سوپر سایلنت گروه صنعتی رحیمی در خدمت شماست.

اتاق سایلنت دیزل ژنراتور

اتاق سایلنت یا بی صدای این موتور برق ها یک اتاق محافظتی برای دیزل ژنراتور سایلنت است که از ارتفاع، ابعاد و صخامت‌های متفاوت با توجه به خواسته شما ساخته می شود.

 البته این ابعاد باید طبق استانداردهای ایمن باشند تا بتوانند دیزل ژنراتور سایلنت را محافظت کنند و همچنین از الودگی صوتی به میزان کافی جلوگیری کنند و قابلیت دسترسی و نگهداری داشته باشد.

ژنراتور گازی سایلنت

نوع گازی نمونه از دیزل ژنراتور سایلنت است که شما می توانید با استفاده از منبع از به کاربرد ان بپردازید.

همچنین این ژنراتور به صورت عادی صدای کمتری نسبت به دیزل ژنراتور سایلنت دیگر تولید می کند و کاربرد آن نیز راحت تر است.

اجاره دیزل ژنراتور سایلنت

برای افرادی که توانایی خرید ژنراتور سایلنت را ندارد گروه صنعتی رحیمی اجاره دیزل ژنراتور سایلنت را قرار داده است.

 شما برای انجام پروژه های عمرانی و فعالیت های مختلف می توانید با کمترین هزینه ممکن و به صرفه به اجاره دیزل ژنراتور سایلنت از سایت ار جی پاور بپردازید.

صفحه اصلیدرباره ماپروژه هاتماس با ما