خرید و اجاره دیزل ژنراتور در تهران

هزینه اجاره ژنراتور

خرید و اجاره دیزل ژنراتور در تهران: ژنراتورها قطعات مفیدی از ماشین آلات هستند. این دستگاه برق را در طول قطع برق تامین می کنند تا از اختلال در فعالیت های تجاری و صنعتی جلوگیری کنند. خرید یک دیزل ژنراتور متعلق به قبل می تواند مزایای زیادی را برای شما به ارمغان آورد.

وقتی صحبت از خرید دیزل ژنراتور می شود، به جز قیمت، تعدادی فاکتور وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. اولین چیزی که باید در نظر بگیرید این است که در مورد تاریخچه و شهرت سازنده بدانید. همیشه ایده خوبی است که با یک تولید کننده قابل اعتماد همراه شوید که به تولید تجهیزاتی که می تواند در برابر استرس و آزمون زمان مقاومت کند شهرت دارد.

چه ژنراتوری احتیاج دارید

علاوه بر این، باید در نظر بگیرید که آیا به یک دیزل ژنراتور ایستاده نیاز دارید یا یک ژنراتور اختصاصی. ژنراتورهای اختصاصی زمانی استفاده می شوند که هیچ منبع برق دیگری در سایت وجود نداشته باشد، یا در سایت هایی که نیاز به ژنراتوری دارند که تمام روز و هر روز در حال استفاده باشد.

اینها به عنوان مولدهای اولیه یا پیوسته نیز شناخته می شوند. از طرف دیگر یک ژنراتور آماده به کار به عنوان یک منبع پشتیبان برای یک منبع برق از قبل موجود عمل می کند. اینها ممکن است در مواقعی که برق معمولی در دسترس نیست، در هنگام کمبود برق یا سایر شرایط استفاده نادر استفاده شوند.

برای واحدهای صنعتی نیاز به برق کارخانه در کنار برق اداری در محل باید در نظر گرفته شود. انتخاب یک اندازه بزرگتر اغلب بهترین راه برای اطمینان از برآورده شدن نیازهای شما است، با قدرت کافی برای دوام در مواقع اضطراری.

 دیزل ژنراتور یا موتور برق

تاریخچه ژنراتورها را می توان از طریق کشف القای الکترومغناطیسی توسط مایکل فارادی، دینام ورنر فون زیمنس و موتور القایی نیکولا تسلا ردیابی کرد. یک ژنراتور برق را تأمین می کند و ژنراتورهای الکتریکی مستقر در نیروگاه ها تقریباً تمام توان شبکه های برق امروزی را تأمین می کنند.

زیرمجموعه ای از ژنراتورها موتور ژنراتور (گاهی اوقات ژنراتور یا مجموعه ژنراتور نامیده می شود) است که یک موتور و یک ژنراتور را ترکیب می کند. یک ژنراتور، برق را مستقل از شبکه تامین می کند. در نتیجه، آنها نقش مهمی در ترکیب قدرت امروز ایفا می کنند.

ژنراتورهای الکتریکی ماشین‌های مستقلی هستند که وقتی برق از شبکه محلی در دسترس نیست، برق را تامین می‌کنند. ژنراتورهای صنعتی اغلب برای تامین برق پشتیبان به تاسیسات، مشاغل یا منازل در هنگام قطع برق استفاده می‌شوند، اما می‌توانند به عنوان منبع برق اولیه در مناطقی که شبکه برق محلی در دسترس نیست یا دسترسی به آن مشکل است، مانند عملیات معدن و کشاورزی یا استفاده شود. پیشنهاد می شود مقاله راهنمای جامع خرید دیزل ژنراتور مطالعه کنید.

کاربرد ژنراتور برقی

ژنراتورها در واقع برق تولید نمی کنند. بنابراین این دستگاه انرژی مکانیکی یا شیمیایی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کنند. آنها این کار را با گرفتن قدرت حرکت و تبدیل آن به انرژی الکتریکی با فشار دادن الکترون ها از منبع خارجی از طریق یک مدار الکتریکی انجام می دهند. ژنراتور در اصل یک موتور الکتریکی است که به صورت معکوس کار می کند.

خرید و اجاره دیزل ژنراتور در تهران: برخی از ژنراتورهای الکتریکی، مانند آنهایی که در سد هوور قرار دارند، بسیار بزرگ هستند و با انتقال نیروی تولید شده توسط آب و تبدیل توربین ها به برق، مقادیر زیادی انرژی را فراهم می کنند. با این حال، ژنراتورهای مسکونی و تجاری بسیار کوچکتر هستند و برای ایجاد نیروی مکانیکی به منابع سوخت سنتی تر مانند گازوئیل، گاز و پروپان متکی هستند که سپس می تواند به مدار وادار شود و جریان الکتریکی القاء کند.

هنگامی که جریان الکتریکی برقرار شد، از طریق سیم ‌های مسی به ماشین ‌های خارجی، دستگاه ‌ها یا کل سیستم‌ های الکتریکی هدایت می ‌شود. ژنراتور مدرن را می توان به اصل القای الکترومغناطیسی مایکل فارادی نسبت می دهند.

پیشنهاد می شود مقاله هزینه اجاره انواع دیزل ژنراتور را نیز مطالعه کنید.

نکات اجاره دیزل ژنراتور

خرید و اجاره دیزل ژنراتور در تهران: برخی از مهم ترین مسائلی که هنگام خرید یا اجاره دیزل ژنراتور دست دوم باید در مورد آن بپرسید، قدمت و سابقه دستگاه است. در حالی که سن به سن ژنراتور اشاره دارد، تاریخچه نحوه استفاده از آن و استفاده از آن توسط مالک قبلی را پوشش می دهد.

حتما بررسی کنید که دستگاه چند ساعت کار کرده است و همچنین بپرسید که آیا به عنوان واحد اصلی یا آماده به کار استفاده شده است. به طور کلی، یک ژنراتور که چند ماه از عمر آن می گذرد، چند ساعت کار می کند و احتمالاً به خوبی به شما خدمات می دهد.

یکی از دلایل اصلی خرید ژنراتور اطمینان از ادامه فعالیت های تجاری شما بدون وقفه حتی در صورت قطع برق است. هنگام خرید ژنراتورهای دست دوم برای فروش، باید به سراغ برندهای شناخته شده و معتبر بروید. این نه تنها به اطمینان از در دسترس بودن قطعات یدکی کمک زیادی می کند، بلکه باعث می شود ژنراتور برای مدت طولانی دوام بیاورد.

نکات مهم در خرید ژنراتورهای بنزینی و گازی

خرید و اجاره دیزل ژنراتور در تهران: درست مانند سایر ابزارهای مکانیکی، ژنراتورها در میان فعالیت، سایش و پارگی را تحمل می کنند. به همین دلیل است که انجام یک بازرسی بصری برای اطمینان از اینکه به نظر می رسد تمام قطعات مکانیکی در شرایط خوبی هستند، مهم است.

علاوه بر بررسی خوردگی و ترک در قسمت‌ های مختلف، باید یاتاقان‌ها و بوش‌ها را بدون در نظر گرفتن شرایط یا عملکردشان تعویض کنید. همچنین باید زمان بگذارید تا جوش ها، قطعات الکتریکی و عایق سیم ها را بررسی کنید. در نهایت، برای تعیین بازده و توان الکتریکی دستگاه، آزمایش بار لازم است. تصمیم شما برای خرید باید تا حدی بر اساس نتایج تست بار باشد.

گارانتی ژنراتور

خرید و اجاره دیزل ژنراتور در تهران: مهم ترین چیزی که باید در نظر بگیرید این است که در مورد مدت زمان گارانتی بدانید. معمولاً گارانتی سیستم های ژنراتور بسته به نوع ژنراتور از یک سال تا پنج سال متغیر است. جایی که یک ژنراتور مسکونی ممکن است استاندارد با ضمانت بین دو تا پنج سال ارائه شود.

با این حال، یک ژنراتور صنعتی ممکن است استاندارد با یک یا دو سال گارانتی و سایر ارتقاء اختیاری ارائه شود. ایده خوبی است که مدت زمان گارانتی و پوشش سیستم آماده به کار خود را بدانید و در صورت تمایل به افزایش پوشش، هزینه های ارتقا را بخواهید.

آخرین اما نه کم اهمیت، شما همچنین باید در نظر بگیرید که آیا به ژنراتور تک فاز یا سه فاز نیاز دارید. سن تجهیزات و کل ساعات استفاده از آن باید توجه اولیه شما باشد. نه فقط این، بلکه باید نحوه استفاده از ژنراتور را نیز تعیین کنید. چقدر تجهیزات به خوبی نگهداری شده است. تست بار به پایان رسیده است زیرا کارایی تجهیزات را در هنگام تولید برق تعیین می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

صفحه اصلیدرباره ماپروژه هاتماس با ما