راهنمای خرید موتور برق خانگی

راهنمای خرید موتور برق خانگی

راهنمای خرید موتور برق خانگی: موتور الکتریکی وسیله ای الکترو مکانیکی به حساب می اید که انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل خواهد کرد. اغلب، حرکت چرخشی است، با انرژی مکانیکی که با سرعت چرخشی و گشتاور موتور مشخص می شود. این مقاله راهنمای خرید موتور برق خانگی را پوشش می دهد.

تخمین زده می شود که سیستم های موتور الکتریکی 46 درصد از مصرف برق جهان را تشکیل می دهند. در صنعت، موتورهای الکتریکی یا ژنراتورها همه جا هستند. آنها پمپ راه اندازی می کنند، کمپرسورها و نوار نقاله ها را هدایت می کنند.

موتور برق یا دیزل ژنراتور فن ها، دمنده ها، مته ها و میکسرها را راه می اندازد. این دستگاه ها در اکثر کاربردهای کوچک مربوط به الکترونیک و رباتیک استفاده می شوند.

مشخصات ژنراتور برق خانگی

راهنمای خرید موتور برق خانگی: فاکتورهای کلیدی که در انتخاب موتورهای الکتریکی باید در نظر گرفته شوند را در ادامه بررسی خواهیم کرد. موتورهای الکتریکی طیف گسترده ای از کاربردها را دارد که شامل مصارف صنعتی معمولی مانند دمنده های فشاری، فن ها، پمپ ها و ابزارهای برقی می شود. در این مقاله گروه صنعتی رحیمی بهرین موارد راهنمایی را به شما ارائه دارد.

فاز موتور الکتریکی

ایا در محل خود برق شما تکفاز یا سه فاز است؟ شما باید بسته به آن مدل های تک فاز یا سه فاز را انتخاب کرد. یک موتور تک فاز این امکان را دارد که با منبع تغذیه سه فاز نیز کار کند.

جریان موتور الکتریکی

این فامتور اساسی برای عملکرد هر موتور به حساب می آید و رتبه بندی نامناسب جریان ممکن است منجر به گرم شدن زیاد یا عملکرد ضعیف محصول شود. جریان عملیاتی جریانی است که موتور تحت بار معمولی بیرون می آورد.

اگر موتوری را در نظر بگیرید که در یک بار معمولی جریان زیادی تحمل می کند، ممکن است منجر به داغی بیش از حد و در نهایت آسیب دیدگی آن شود. میزان جریان موتور بر اساس آمپر اندازه گیری می شود.

ولتاژ موتور الکتریکی

راهنمای خرید موتور برق خانگی: ولتاژ وظیفه حفظ جریان ثابت به موتور و جلوگیری از هرگونه جریان برگشتی را برعهده دارد. ولتاژ به مستقیما با گشتاور متناسب است. اگر موتوری با ارزش بالاتر از بار خود انتخاب کنید، ممکن است منجر به جریان بیش از حد و گرمای بیش از حد شود که عملکرد نامطلوبی را تحت تأثیر قرار می دهد.

دور در دقیقه

چرخش در دقیقه یک عامل کلیدی در انتخاب یک موتور است و کاملاً به کاربردهای اصلی آن مانند دستگاه آبمیوه گیری، آسیاب آرد و استفاده از بالابرهای کوچک بستگی دارد. برای کاربردهای صنعتی بیشتر مانند دمنده های تحت فشار، واشرهای صنعتی می توانید 2880 دور در دقیقه استفاده کنید.

اندازه فریم موتور برق خانگی

هنگام نصب موتور در تنظیمات مورد نیاز، نقش مهمی ایفا می کند. بسته به نوع نصب موجود و محل جعبه اتصال، اندازه قاب استاندارد است و باید بر اساس آن انتخاب شود.

فضای موتور برق خانگی

بسته به محیطی که قرار است موتور در آن نصب شود، یک محفظه مناسب باید انتخاب شود. محفظه ها از قسمت های داخلی موتور حفاظت می کنند. موتورهایی که قرار است در اتمسفر محیطی به کار روند دارای محفظه های مخصوصی هستند. برای حداکثر حفاظت، حتی در شرایط خطرناک، محفظه های کاملاً محصور با فن خنک شونده (TEFC) ترجیح داده می شوند.

ژنراتور برق خانگی کم مصرف

راهنمای خرید موتور برق خانگی: موتورهای القایی سه فازه با توجه به ویژگی های بسیار کارآمد و مهمی که دارند از پرمصرف ترین الکتروموتورهای امروزی در کشور به حساب می ایند. در واقع، در حدود 75 درصد از توان مکانیکی که توسط صنایع مهار می شود به دلیل موتورهای القایی سه فاز است که بر تنظیم سرعت خوب و چندین ویژگی عملکردی متکی هستند.

در صنعت کشاورزی نیز کاربرد دارند. با در نظر گرفتن حقایق، با مکانیزاسیون مزرعه در مقیاس بزرگ، موتورهای القایی سه فاز با در نظر گرفتن توان الکتریکی مورد نیاز برای انجام بازسازی یا توسعه مزرعه، اهمیت بیشتری پیدا کرده اند. اما ژنراتور برقی خانگی با توجه به ویژگی هایی که دارد، مصرف برق کمتری دارد.

پیشنهاد می‌شود: تفاوت ژنراتور دیزلی صنعتی و خانگی

انواع موتور برق خانگی

انواع موتور برق و ژنراتور خانگی جهت تامین نیاز برق مصرفی وجود دارد. موتورهای الکتریکی کاربردهای مختلفی دارد. هم موتورهای الکتریکی و هم ژنراتورها دستگاه‌ های الکترومغناطیسی با سیم‌ پیچ آرمیچر یا روتور هستند که در یک سیم‌ پیچ میدان یا استاتور می ‌چرخند.

با این حال، آنها عملکردهای مخالف دارند. ژنراتورها انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کنند در حالی که موتورها انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل می کنند.

دو نوع موتور الکتریکی

راهنمای خرید موتور برق خانگی: سیم پیچ میدان در موتورهای الکتریکی جریان الکتریکی را برای تولید یک میدان مغناطیسی ثابت فراهم می کند که سیم پیچ آرمیچر از آن برای تولید گشتاور چرخشی روی شفت موتور استفاده می کند. تمایز بین انواع مختلف موتورهای الکتریکی به عملکرد منحصر به فرد، ولتاژ و الزامات کاربردی آنها مربوط می شود.

موتورهای DC

موتورهای برس دار از چهار جزء اصلی تشکیل شده اند:

  • استاتور
  • روتور یا آرماتور
  • برس ها

موتورهای AC

راهنمای خرید موتور برق خانگی: موتورهای موجود در طبقه بندی موتورهای AC یا سنکرون یا ناهمزمان هستند که در درجه اول با سرعت روتور نسبت به سرعت استاتور مشخص می شوند. سرعت روتور نسبت به استاتور در موتور سنکرون برابر است، اما سرعت روتور کمتر از سرعت سنکرون آن در موتور ناهمزمان است. علاوه بر این، موتورهای سنکرون دارای لغزش صفر هستند و به منبع انرژی اضافی نیاز دارند، در حالی که موتورهای ناهمزمان یا القایی دارای لغزش هستند و به منبع تغذیه ثانویه نیاز ندارند.

پیشنهاد می شود مقاله 0 تا 100مشخصات ژنراتور سایلنت را از دست ندهید.

ویژگی موتور برق خانگی 

اگر زمان خرید یک ژنراتور خانگی جدید فرا رسیده است، باید گزینه های خود را در نظر بگیرید. تصمیم گیری اینکه کدام ژنراتور خانگی به بهترین وجه نیازهای الکتریکی خانه شما را برآورده می کند به این معنی است که با چه ویژگی هایی به بهترین شکل به شما کمک می کند آشنا شوید.

با این حال، یک ژنراتور خانگی یک هزینه هنگفت و نصب دائمی در خانه شما است، به همین دلیل است که قبل از شروع به جمع‌آوری مظنه، انجام تکالیف کوچک ضروری است. بسیار مهم است که یک ژنراتور خانگی را پیدا کنید که برای برق خانه شما مناسب باشد. ژنراتور سایلنت یکی از بهترین موارد برای انتخاب موتور برق خانگی است.

هنگام انتخاب یک ژنراتور خانگی جدید، در اینجا چند ویژگی را در نظر بگیرید.

موتور برق تک فاز یا سه فاز

انتخاب بین ژنراتور خانگی تک فاز یا سه فاز به نیاز برق و بودجه شما بستگی دارد. یک ژنراتور خانگی تک فاز کم هزینه تر است. اکثر صاحبان خانه ها، چه در مکانی مسکونی یا روستایی زندگی می کنند، از ژنراتور خانگی تک فاز استفاده می کنند.

دور در دقیقه (RPM) یا سرعت موتور برق

یکی دیگر از ویژگی هایی که باید در نظر بگیرید، سرعت موتور یا RPM ژنراتور خانگی شما است. سرعت ژنراتور خانگی شما به سه چیز تبدیل می شود: سر و صدا، مصرف سوخت و طول عمر.

پشتیبان گیری خارج از شبکه یا ابزار

یک ژنراتور پشتیبان ابزار یا ژنراتور آماده به کار، از خط برق شما خارج می شود و به طور خودکار در عرض چند ثانیه پس از قطع برق روشن می شود. اگر تصمیم به یک ژنراتور پشتیبان دارید، مهم است بدانید که این ژنراتور با منبع سوخت خارجی مانند گاز، پروپان یا گازوئیل کار می کند. هنگامی که خط برق قطع می شود، یک ژنراتور پشتیبان برق می تواند خودش را تغذیه کند و در نتیجه خانه شما را تغذیه کند. جهت خرید ژنراتور می توانید به سایت گروه صنعتی رحیمی مراجعه کنید.

بهترین سایز ژنراتور برق خانگی

راهنمای خرید موتور برق خانگی: اگر از خود می ‌پرسید که چقدر به یک ژنراتور نیاز دارم؟ آنچه شما واقعاً می خواهید بدانید این است که به چه مقدار توان ژنراتور یا کل وات نیاز دارید. برای تعیین بهترین ژنراتورها برای مصارف خانگی، باید نیاز خود را در نظر بگیرید. به یاد داشته باشید که اگر دستگاه دارای موتور باشد، باید کل وات را با استفاده از فرمول محاسبه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

صفحه اصلیدرباره ماپروژه هاتماس با ما