دیزل ژنراتور کارگاهی

ژنراتور دیزلی کارگاهی ماشین های بسیار مفیدی هستند که با سوزاندن سوخت دیزل برق تولید می کنند. این ماشین ها با کمک ژنراتور الکتریکی و موتور دیزل برای تولید برق استفاده می شوند. ژنراتور دیزلی ها بخشی از انرژی شیمیایی موجود در سوخت دیزل را به وسیله احتراق به انرژی مکانیکی تبدیل می کنند.

سپس این انرژی مکانیکی یک میل لنگ را برای تولید برق به چرخش در خواهد آورد. بارهای الکتریکی با حرکت سیم ها در یک میدان مغناطیسی در سیم القا می شوند. در کاربرد ژنراتور الکتریکی، دو آهن ربای پلاریزه اغلب میدان مغناطیسی را به وجود می آورند.

در ادامه با گروه صنعتی رحیمی همراه باشید تا در رابطه با ژنراتور دیزلی کارگاهی اطلاعاتی را در اختیارتان بگذرایم.

دیزل ژنراتور کارگاهی چه ویژگی هایی دارد؟

ژنراتور دیزلی کارگاهی: موتورهای دیزلی از گرمای تراکمی به جای احتراق جرقه ای برای سوزاندن سوخت استفاده می کنند و راندمان حرارتی بیشتری نسبت به انواع دیگر موتورهای احتراق داخلی دارند. این باعث می شود که دیزل ژنراتورها ماشین های بسیار کارآمدی را به خصوص برای استفاده مداوم و سنگین انجام دهند.

به عنوان یک قاعده کلی، دیزل ژنراتورها برای هر کیلووات ساعت تولید 0.4 لیتر سوخت مصرف می کنند که برابر با 25 درصد بازده است. با این حال، کارایی هر دیزل ژنراتور خاص به موقعیت و نحوه استفاده از آن بستگی دارد.

 

دوام ژنراتور دیزلی کارگاهی

ژنراتورهای دیزلی کارگاهی معمولاً دارای دوام بسیار بالایی هستند، زیرا نسبت به مدل های بنزینی کمتر دچار سایش و پارگی می شوند. در ارزش اسمی، دیزل چندین مزیت نسبت به بنزین دارد. به عنوان مثال، دیزل ژنراتورها از این نظر کارآمدتر هستند که به کمتر از نیمی از سوخت نیاز دارند و برای تولید همان خروجی نیازی به کار سختی مانند واحدهای بنزینی ندارند.

بنابراین، در حالی که قیمت دیزل برای هر لیتر بیشتر است، یک ژنراتور دیزل سوخت کمتری مصرف می کند که می تواند به معنای هزینه کمتر در طول زمان باشد. گازوئیل همچنین نسبت به بنزین فرار کمتری دارد و استفاده از آن را ایمن تر می کند.

از آنجا که یک ماشین دیزل خنک‌تر از یک دستگاه با بنزین کار می‌کند و نیازی به کار سخت ندارد، نیازهای تعمیر و نگهداری آن کمتر است.

بهترین نوع ژنراتور کدام است؟

ژنراتور دیزلی کارگاهی: هنگامی که به دنبال بهترین دیزل ژنراتور 2022 قابل حمل برای رهایی از خاموشی بی وقفه هستید، باید عوامل زیادی را در نظر گرفت. اگر قبلاً تحقیقات خود را انجام داده اید و تشخیص داده اید که یک ژنراتور قابل حمل برای شما مناسب است، بهتر است ادامه مقاله را مطالعه کنید.

مطمئن نیستید به چه اندازه ژنراتور نیاز دارید؟ اگر به دنبال یک ژنراتور گازسوز هستید، می‌ توانید به راحتی یکی از بهترین ژنراتورها را خریداری کنید. اندازه یک ژنراتور به توان خروجی آن اشاره دارد. هر چه وات یا کیلووات بیشتر تولید کند، ژنراتور بزرگتر است.

با این حال، انتخاب بزرگترین ژنراتور موجود مقرون به صرفه نیست. بنابراین بزرگتر همیشه بهتر نیست. انتخاب ژنراتوری که برای اهداف شما خیلی کوچک است نیز هوشمندانه نیست. انجام این کار می تواند منجر به افت ولتاژ شود که نه تنها کارآمد نیست، بلکه می تواند هم به ژنراتور و هم به تجهیزاتی که انرژی می دهد آسیب برساند.

طرز کار ژنراتور

ژنراتور دیزلی کارگاهی: یک سیم به دور میل لنگ دیزل ژنراتور چندین بار می پیچد که بین آهنرباها و در میدان مغناطیسی قرار خواهند گرفت. زمانی که موتور دیزل میل لنگ را به چرخش در می آورد، سیم ها در سراسر میدان مغناطیسی حرکت می کنند که باعث القای بارهای الکتریکی در مدار القا می شوند.

یک قانون کلی این است که یک دیزل ژنراتور 0.4 لیتر دیزل به ازای هر کیلووات ساعت تولیدی مصرف می کند. موتور دیزلی کاربردی در اصل یک موتور احتراق داخلی به حساب می آید. برخلاف موتورهای بنزینی، موتور دیزل از گرمای تراکم برای احتراق و سوزاندن سوختی که به محفظه تزریق تزریق شده است استفاده می کند.

پیشنهاد می‌شود : کاربرد دیزل ژنراتور کوچک در صنعت

چرا در کارگاه های صنعتی از ژنراتور دیزلی استفاده می شود؟

ژنراتور دیزلی کارگاهی: دیزل ژنراتور جزء اصلی در بسیاری از صنایع بوده اند. دیزل ژنراتورها چه برای برق اضطراری پشتیبان، چه پروژه های خارج از شبکه یا حتی برای استفاده پشتیبان در کشتی های دریایی، مانند کشتی های بزرگ و کشتی های باری، انتخابی محبوب برای دهه ها بوده اند.

دیزل ژنراتورها به دلیل دوام خود و همچنین تطبیق پذیری برای انجام پروژه ها در هر نوع و اندازه شناخته شده اند. دلیل آن نه تنها در ساخت خود ژنراتور، بلکه نوع سوختی است که به برق ژنراتور کمک می کند تا در انواع موقعیت ها کار کند.

در حالی که سوخت دیزل یک منبع سوخت عالی است، به دلیل پایداری سوخت، نسبت چگالی انرژی به حجم و نرخ مصرف، نقاط منفی می تواند شامل حداکثر ظرفیت ذخیره سوخت و حقیقت این است که سوخت دیزل هنوز قابل اشتعال است.

 

به این دلایل، سوخت دیزل باید به درستی ذخیره شود و مقدار کافی سوخت دیزل باید برای مدت زمان مشخصی محاسبه شود. به منظور مبارزه با ظرفیت های ذخیره سازی محدود سوخت دیزل، مخازن روزانه بسته به موقعیت مکانی ممکن است راه حل مناسبی باشند.

اجاره ژنراتور دیزلی بهتر است یا خرید؟

ژنراتور دیزلی کارگاهی: آیا باید برای خرید ژنراتور سرمایه گذاری کرد؟ شاید اجاره گزینه بهتری باشد. پاسخ روشنی وجود ندارد. برای بسیاری از افراد، هزینه ها عامل تعیین کننده ای است که آیا تصمیم به خرید یا اجاره یک دیزل ژنراتور تجاری می گیرند.

اجاره ژنراتور تجاری یک راه عالی برای به دست آوردن تولید برق بدون نیاز به صرف سرمایه برای خرید ژنراتور است. برای استفاده کوتاه مدت، اجاره ژنراتور تجاری روشی مقرون به صرفه برای صرفه جویی در هزینه است. هرچند در بلندمدت این امر به شدت تغییر خواهد کرد. هر گونه اجاره بلند مدت در نهایت هزینه ای بیش از داشتن یک ژنراتور خواهد داشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

صفحه اصلیدرباره ماپروژه هاتماس با ما