0 تا 100 راه اندازی و نصب دیزل ژنراتور

0 تا 100 راه اندازی و نصب دیزل ژنراتور

0 تا 100 راه اندازی و نصب دیزل ژنراتور: به عبارت ساده تر، راه اندازی و نصب دیزل ژنراتور فرآیند دشواری است. به عنوان یک نوع دستگاه منبع تغذیه پشتیبان اضطراری، ساختار مجموعه دیزل ژنراتور بسیار پیچیده است.

یادگیری نحوه راه اندازی صحیح دیزل ژنراتور کار ساده ای نیست. شروع نادرست ممکن است تأثیر بدی بر روی مجموعه دیزل ژنراتور داشته باشد. می توان گفت که مراحل صحیح پیش شرط تضمین عملکرد عادی دستگاه است. سپس مراحل صحیح راه اندازی دیزل ژنراتور چیست؟

راه اندازی صحیح دیزل ژنراتور

راه اندازی صحیح دیزل ژنراتور بررسی کنید که آیا مخزن آب پر است یا خیر. سطح روغن، سطح سوخت و سطح آب رادیاتور باید کنترل شود. اطمینان حاصل کنید که تمام سوئیچ ها برای برآورده کردن الزامات شروع کار می کنند. اگر پیامی دریافت کردید که می‌پرسد آیا ژنراتور دیزلی شما باید ناگهان متوقف شود، می‌توانید آن را در داشبورد خود بررسی کنید.

اگر به دنبال یک دلیل واقعی برای نصب ژنراتور هستید، دیگر به دنبال آن نباشید. در این دنیای فناوری مدرن، ژنراتورها هنوز نقش بسیار مهمی در حفظ زندگی روزمره ما دارند. مهم نیست که اهل کجا هستید، چه منطقه ای با طوفان های مکرر یا یک شبکه الکتریکی ناپایدار، اختراع ژنراتور تأثیر عمیقی بر جامعه داشته است. گروه صنعتی رحیمی در ادامه 0 تا 100 راه اندازی و نصب دیزل ژنراتور را در اختیارتان خواهیم گذاشت.

روش نصب دیزل ژنراتور

شما باید چند کار برای آماده سازی قبل از نصب مجموعه دیزل ژنراتور انجام دهید که در ادامه آنها را ذکر خواهیم کرد. کاربران باید در هر مرحله از خرید دیزل ژنراتور تا پذیرش ایمنی به برخی مشکلات به خصوص در مراحل نصب توجه کنند.

بازرسی کامل

 • کلید کنترل پنل قبل از بازرسی باید خاموش شود و مراقب باشید که الکترود خروجی باتری را اتصال کوتاه نکنید.
 • اتاق ماشین را مجدداً تمیز و بازرسی کنید تا مطمئن شوید که مواد قابل اشتعال و انفجاری در اطراف دستگاه وجود ندارد و از وجود هوای صاف و بدون مانع در داخل و خارج اتاق ماشین اطمینان حاصل کنید.
 • به طور کامل بررسی کنید و مطمئن شوید که قطعات الکتریکی و کنترلی به درستی، در تماس خوب، قابل اعتماد و بدون پیری وصل شده اند.
 • قابلیت اطمینان بست و سیستم تنظیم دریچه گاز را بررسی کنید، اطمینان حاصل کنید که مکانیسم های عملیاتی انعطاف پذیر، سبک و قابل اعتماد هستند و از قبل سفت شدن تسمه پمپ آب، تسمه شارژر و تسمه فن را بررسی کنید.
 • سطح مجموعه ژنراتور، به خصوص قسمت چرخان دستگاه را تمیز کنید تا مطمئن شوید که جسم خارجی وجود ندارد، بررسی کنید تا مطمئن شوید که مایع خنک کننده، سوخت، نشت روغن وجود ندارد.

بررسی سطح روغن

بررسی کنید تا مطمئن شوید که سطح روغن بین بالاترین و کمترین علامت و تا حد امکان به حد بالایی نزدیک است. البته می‌توانید با بهترین ژنراتور 2022 در ایران نیز بیشتر آشنا شوید، البته انواع ژنراتور ماینینگ یکی از مطالب فوق‌العاده است که می‌توانید بعد از خواندن آن برای خرید یا اجاره ژنراتور اقدام کنید.

بررسی سطح سوخت ژنراتور

 • توجه داشته باشید که به هیچ عنوان نباید سوخت بدون فیلتر به موتور دیزل تزریق شود.
 • مقدار سوخت در باک سوخت را بررسی کنید و در صورت لزوم سوخت مناسب اضافه کنید.
 • هنگامی که دستگاه برای اولین بار روشن می شود یا برای مدت طولانی متوقف می شود و سپس دوباره روشن می شود، بررسی کنید تا مطمئن شوید که هوا در سوخت وجود ندارد. در صورت وجود هوا، پیچ هواگیری روی فیلتر گازوئیل را باز کنید و با پمپ بنزین دستی، سوخت را به پیچ هواگیری پمپ کنید، هوای سیستم سوخت را تخلیه کنید و پیچ هواکش را سفت کنید.

بررسی فیلتر هوا

 • موتور دیزل را بدون فیلتر هوا کار نکنید.
 • نشانگر مسدود شدن فیلتر هوا را بررسی کنید. اگر نشانگر قرمز است، فیلتر هوا را تعویض کنید.

روش نصب دیزل ژنراتور

روش کابل کشی دیزل ژنراتور

برای نصب و راه اندازی دیزل ژنراتور از کابل های تک رشته و چند رشته ای استفاده می کنند که کابل کشی با توجه به نوع و شرایط، به روش های مختلفی صورت می گیرد:

 • اطراف دیواره ها و ستون ها در فضای باز
 • روی زمین داخل داکت باز و حتی بسته
 • در داکت های فلزی، سینی و نردبان کابل
 • کانال های زیرزمینی،
 • کابل ها بین دیزل ژنراتور، ATSو کنترل پنل

ژنراتور کیفی و مسافرتی چیست

سیم کشی موتور برق

بهترین استفاده ای که افراد از وجود موتور برق در ساختمان می کنند این است که این وسیله را از طریقی به سیستم برق ساختمان متصل می کنند. این کار با کمک تجهیزات جانبی دیگر به نام تابلو چنچ اور یا کلید انتقال انجام می شود.

تابلو چنچ اور وسیله ای است که جریان برق شهری را از کنتور برق به موتور برق انتقال می دهد. این وسیله در نزدیکی تابلو برق ساختمان نصب می شود و از طریق یک پریز متصل به سیستم برق ساختمان به موتور ژنراتور مرتبط خواهد شد.  پیشنهاد می‌شود مقاله دلایل برتری دیزل ژنراتور به ژنراتور گاز طبیعی را مطالعه کنید.

این تابلو به شما کمک می کند که به اسانی در زمان قطعی برق شهری به برق دسترسی داشته باشید. بدون اینکه نیاز به اقدامات خاصی در نصب و راه اندازی موتور برق داشته باشید. زمانی که برق قطع می شود، شما این امکان را دارید که به صورت دستی موتور ژنراتور را روشن کنید.

با کمک تابلو چنچ اور تمامی تجهیزات الکترونیکی ساختمان خود از جمله سیستم روشنایی و وسایل برقی را در زمان قطعی برق نصب و راه اندازی خواهید کرد. از جمله لوازم برقی ضروری می توان به پمپ آب، پنکه سقفی، لوسترها، چراغ ها، کولرهای آبی و گازی، یخچال فریزر و تلوزیون اشاره کرد.

از دیگر مزایای تابلو چنچ اور این است که از ژنراتور شما محافظت کامل می کند و علاوه بر این مصرف برق را مدیریت خواهد کرد.

سیم کشی استارت ژنراتور

آلترناتور با همان دینام دیزل ژنراتور، برق جریان متناوب  (AC)تولید می کند که این برق توسط دیودهای یکسوساز به جریان مستقیم تبدیل و سپس وارد آفتومات دینام خواهد شد. استارت ها در انواع الکتریکی و پنوماتیکی در دو نوع ۱۲ ولت و ۲۴ ولت تقسیم بندی می شوند.

این استارت ژنراتور یک محرک برای راه اندازی موتور دیزلی به حساب می ایند که سوخت به درون موتور هدایت شود و موتور شروع به کار کند. اگر پارت نامبر استارت مشخص نباشد یا مختص همان موتور نباشد، باید پارامترهای مناسب را جایگزین آن کرد. زیرا با افزایش تعداد استارت ها، دمای استارت بالا می رود و سیم پیج آن ممکن است اسیب ببیند.

خرید و اجاره دیزل ژنراتور

خرید و اجاره دیزل ژنراتور با کیفیتی بالا و قیمتی مناسب امکان پذیر است. شما باید به دنبال فروشگاهی باشید که بتوانید ژنراتور خود را با گارانتی بالا و امکانات بیشتری خریداری کنید. ژنراتورها از جمله اقلام ضروری برقی هستند که بیشتر از سایر محصولات نیاز به گارانتی دارند.

پیشنهاد می‌شود: خرید و اجاره دیزل ژنراتور در عسلویه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

صفحه اصلیدرباره ماپروژه هاتماس با ما