بهترین سوخت برای ژنراتور + انواع سوخت ژنراتور

بهترین سوخت برای ژنراتور + انواع سوخت ژنراتور

بهترین سوخت برای ژنراتور: همانطور که می دانید یکی از مهم ترین عوامل استفاده از ژنراتور انتخاب سوخت مناسب است، نوع سوخت ژنراتور تعیین کننده هزینه تولید برق، میزان آلودگی، میزان سوخت مصرفی و… است، به همین دلیل شما باید بهترین سوخت برای ژنراتور را انتخاب کنید. در ادامه گروه صنعتی رحیمی توضیحاتی قرار داده شده است تا شما با سوخت های متنوع آشنا شوید و طبق نیاز های خود به انتخاب بهترین سوخت برای ژنراتور بپردازید.

 انتخاب سوخت ژنراتور

بهترین سوخت برای ژنراتور : بسیاری از مردم تصور دارند که ژنراتور ها از یک سوخت یکسان برای عملکرد خود استفاده میکنند، در صورتی که ژنراتور ها دارای انواع متفاوتی هستند و هر نمونه از آنها از سوخت متنوعی نسبت به ژنراتور دیگر استفاده می کند. برای مثال شما می توانید از ژنراتور بنزینی، ژنراتور گاز سوز، ژنراتور خورشیدی و ژنراتور گازوئیلی استفاده کنید.

همانطور که از نام این ژنراتور ها پیداست، هر کدام از این ژنراتورها از سوخت متفاوتی نسبت به ژنراتور دیگر استفاده می کنند و دارای مزیت ها و معایب متفاوتی نیز نسبت به یکدیگر هستند که می تواند برای سودمند یا زیان بار باشد.

چرا باید در انتخاب سوخت ژنراتور دقت کنیم

انتخاب سوخت ژنراتور یک انتخاب ساده و بسته نیست بلکه یک طیف تاثیرگذاری گسترده را در بر دارد، شما با انتخاب سوخت ژنراتور روی قیمت سوخت و قیمت تولید برق ، در دسترس بودن همیشگی سوخت و تولید همیشگی برق، میزان آلودگی تولید محیطی ، میزان تولید آلودگی صوتی دستگاه، ایمنی دستگاه ژنراتور و… تاثیر میگذارید.

پیشنهاد می‌شود: صفر تا صد اجاره دیزل ژنراتور

بهترین سوخت برای ژنراتور

برای انتخاب بهترین سوخت برای ژنراتور در ابتدا شما باید با انواع سوخت های دستگاه نراتور آشنا شوید، زیرا انتخاب بهترین سوخت برای ژنراتور با توجه به نیاز و کاربرد مورد نظر شما تعیین می شود، در برخی از مواقع یک سوخت برای شما سودمند است اما برای کارایی دیگر زیان بار خواهد بود.

انواع سوخت برای ژنراتور

1 ــ گاز طبیعی

تا به امروز یکی از بهترین سوخت برای ژنراتور را می توانیم گاز طبیعی معرفی کنیم، به همین دلیل گاز طبیعی را به عنوان اولین گزینه معرفی کردیم. گاز طبیعی یکی از فراوان ترین منابع سوخت است و شما در صورت انتخاب گاز طبیعی به عنوان سوخت ژنراتور با محدودیت مصرف روبرو نخواهید بود.

نه تنها افرادی که از ژنراتور استفاده می کنند، بلکه شبکه برق ایران برای تولید برق و تامین برق کشور از سوخت گاز طبیعی به عنوان بهترین منبع سوخت استفاده می کند. در صورتی که شما در مکانی از ژنراتور استفاده کنید که به گاز طبیعی دسترسی داشته باشد، نیاز به استفاده از هیچ سوخت دیگری نخواهید داشت.

پیشنهاد می‌شود: ژنراتور دیزلی کارگاهی

از مزیت های ویژه سوخت گاز طبیعی به عنوان بهترین سوخت برای ژنراتور می توانیم به فراوانی گاز طبیعی، عملکرد بالا در شرایط آب و هوایی متنوع، عملکرد طولانی مدت، در دسترس بودن در زمان قطعی برق، کاهش تولید آلودگی صوتی و… اشاره داشته باشیم.

البته قابل ذکر است که تمامی سوخت علاوه بر مزایای خود دارای معایبی نیز هستند و گاز طبیعی نیز دارای معایبی مانند خروجی کم، میزان مصرف بالا، مناسب نبودن برای مناطق زلزله خیز، پرداخت هزینه نصب لوله کشی سوخت ، موجود نبودن در برخی از مناطق و… است.

2 ــ بنزین

دومین سوختی که می توانیم به عنوان بهترین سوخت برای ژنراتور به آن اشاره داشته باشیم، بنزین است. البته در ژنراتور سایلنت نیز از بنزین و گازوئیل استفاده می کنند. بزرگترین مزیت بنزین دسترسی راحت و سریع به آن حتی در مناطقی است که هیچ سوختی وجود ندارد. برای مثال اگر شما از ژنراتور در مناطق بدون منبع مانند معدن استفاده کنید، به راحتی با حمل بنزین می توانید سوخت ژنراتور را تهیه کرده و به تولید برق بپردازید.

البته قابل ذکر است که بنزین توانایی تولید برق زیر 150 کیلو وات را دارد و مناسب برای پشتیبانی های مسکونی، فروشگاهی و… در زمان قطع برق می باشد. از مزیت های خاص این سوخت می توانیم به قیمت مناسب سوخت، در دسترس بودن سوخت، فرآیند ساده سوخت رسانی، قابل حمل، افزایش قابلیت حمل و نقل ژنراتور و… اشاره داشته باشیم.

پیشنهاد می‌شود: در عیب یابی ژنراتور به چه نکاتی باید توجه کرد

افرادی که از سوخت بنزین برای طولانی مدت استفاده می کنند باید دقت داشته باشد، ماندگاری سوخت بنزین تنها 12 ماه است و همچنین برای استفاده هزینه خرید بنزین گرانتر از گاز طبیعی است. همچنین در آب و هوای سرد سوخت بنزین عملکرد پایینی دارد.

3 ــ گازوئیل

همانطور که میدانید دیزل ژنراتور یا ژنراتور های گازی به عنوان یکی از محبوب ترین ژنراتور های موجود شناخته می شوند، گازوئیل پایداری بالایی دارد و شما می توانید برای استفاده طولانی مدت از آن استفاده کنید به همین دلیل یکی از نمونه های بهترین سوخت برای ژنراتور را می توانیم گازوئیل معرفی کنیم.

تا به امروز بیشترین مصرف گازوئیل برای ژنراتور در تاسیسات با توان برقی بالا، مشاغل تجاری، مکان های اضطراری و ماینینگ ها بوده است. در صورتی که شما در مناطق دور افتاده نیاز به استفاده از ژنراتور دارید، گازوئیل می توان بهترین سوخت برای ژنراتور باشد.

از مزیت های خاص سوخت گازوئیل می توانیم به قیمت پایین این سوخت اشاره داشته باشیم، سوخت گازوئیل دارای پایین ترین قیمت ممکن در بین سوخت های دیگر است، اگر شما به تازگی کار خود را شروع کرده اید و نمی توانید هزینه بسیار زیادی برای سوخت پشتیبانی دیزل ژنراتور پرداخت کنید، سوخت گازوئیل بهترین انتخاب است.

پیشنهاد می‌شود:

از نظر نگهداری نیز سوخت گازوئیل به راحتی نگهداری می شود و طول عمر بسیار زیادی دارد، به هیچ عنوان شما با مشکلات اشتغال زایی روبرو نخواهید بود و حتی در صورت نشت سوخت نیز کاملا ایمن هستید.

4 ــ گازوئیل امولسیون

گازوئیل امولسیون با گازوئیل طبیعی متفاوت است، این گازوئیل با درصد بسیار کمی آب مخلوط می شود و میزان آلودگی کمتری نسبت به سوخت های دیگر ایجاد می کند، افرادی که به دنبال کاهش آلودگی ژنراتور هستند می توانند از این سوخت استفاده کنند.

5 ــ بیو گازوئیل

بیو گازوئیل نیز نمونه دیگری از سوخت ژنراتور است، این سوخت یک منبع تجدید پذیر مانند روغن های گیاهی یا چربی های حیوانی است که توانایی کار در موتور های احتراق فشاری را دارد، قابل ذکر است که این سوخت تنها با مخلوط 20% دیزل نفت قابل استفاده می باشد و قابل توزیع است.

3 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

صفحه اصلیدرباره ماپروژه هاتماس با ما