علت خاموش شدن دیزل ژنراتور

علت خاموش شدن دیزل ژنراتور

یکی از مشکلات دیزل ژنراتور که فکر بسیاری از مصرف کنندگان را به خود مشغول کرده است، مسلما علت خاموش شدن دیزل ژنراتور است. در صورتی که شما نیز از فواید و کارایی دیزل ژنراتور استفاده می کنید باید اطلاعات کاملی درباره علت خاموش شدن دیزل ژنراتور در اختیار داشته باشید، در گروه صنعتی رحیمی با شما همراه هستیم.

علت خاموش شدن دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور در انواع مختلفی مانند ژنراتور های دو موتوره و ژنراتور های دائم کار به فروش میرسند، ژنراتور های دو موتوره معمولا در بین تعویض موتور باید یک بار به صورت کامل خاموش شوند، اما ژنراتور های دائم کار زمانی که خنک سازی دستگاه با مشکل روبرو می شود و در واقع موتور دیزل ژنراتور از حرارت بالایی برخوردار است و جوش می آورد به فعالیت ادامه نداده و خاموش می شود.

در بین تمامی احتمالات موجود برای خاموش شدن دیزل ژنراتور، جوش آوردن موتور برترین دلیل است،اما بازهم احتمالات دیگری وجود دارد، برای اینکه از علت خاموش شدن دیزل ژنراتور اصلی باخبر شوید ، در ابتدا باید دیزل ژنراتور را به صورت کامل چکاب کنید. در هر مرحله از چکاب شما باید دقت کنید که هر قطعه به درستی کار می کند یا خیر؟ در صورتی که یکی از قطعه ها در عملکرد خود با مشکل روبرو بود به معنی پیدا کردن علت خاموش شدن دیزل ژنراتور از آن قطعه است.

چکاپ دیزل ژنراتور

برای چکاب دیزل ژنراتور شما باید 6 قسمت اصلی دیزل را در نظر بگیرید، مطمئن باشید که علت خاموش شدن دیزل ژنراتور را در یکی از آنها پیدا خواهید کرد.

1 ــ رادیاتور دیزل ژنراتور

اولین گزینه مورد نظر برای بررسی دیزل ژنراتور ، رادیاتور دیزل ژنراتور است، در بسیاری از موارد مشکل اصلی از رادیاتور است و تا زمانی که به تعمیر یا تعویض رادیاتور نپردازید، نمی توانید دوباره ژنراتور را روشن کنید.

2 ــ ترموستات

دومین احتمال برای خاموش شدن دیزل ژنراتور مسلما ترموستات است، ترموستات به قطعه از دیزل ژنراتور گفته می شود که برای کارکرد لازم است و در صورت برخورد مشکل در این قطعه شما نمی توانید به تعمیر آن بپردازید و حتما باید آن را تعویض کنید.

3 ــ واشر

قسمت دیگری که ما به شما برای پیدا کردن علت خاموش شدن دیزل ژنراتور پیشنهاد می کنیم چک کنید آب بندی واشر هاست، در برخی از مواقع به دلیل ایجاد مشکل در آب بندی واشر ها ، عملکرد دیزل ژنراتور با مشکل روبرو می شود.

4 ــ سطح مایع

سطح مایع در هر دیزل ژنراتور باعث خنک سازی دیزل ژنراتور است، درصورتی سطح مایع دیزل ژنراتور تمام شود حتی امکان سوخت موتور دیزل ژنراتور نیز هست، به همین دلیل پیشنهاد می کنیم نه تنها در زمان خاموش شدن دیزل ژنراتور بلکه هر چند وقت یک بار سطح مایع را بررسی کنید تا از بالا بودن آن مطمئن شوید.

5 ــ پمپ آب

همانطور که می دانید یکی از قطعه های دیگر که تاثیر بسیار زیادی روی خنک سازی دیزل ژنراتور دارد، پمپ آب است، درصورتی که پمپ آب یا تسمه متصل به واتر پمپ با مشکل روبرو شود ، احتمال خاموش شدن دیزل ژنراتور یا سوخت موتور وجود دارد.

عوامل خاموش شدن دیزل ژنراتور

در این متن شما با عوامل خاموش شدن دیزل ژنراتور به صورت کامل آشنا شدید، تمامی این عوامل می توانند علت خاموش شدن دیزل ژنراتور باشند و شما می توانید با یک چکاپ ساده دستگاه به سادگی به حل مشکل دیزل ژنراتور بپردازید، اما در صورتی که شما با خاموش شدن دیزل ژنراتور روبرو شوید و دستگاه را چکاب نکنید و دوباره دستگاه را روشن کنید، مطمئن باشید که با یک مشکل جدی تر روبرو خواهید شد و حتی ممکن است موتور دیزل ژنراتور خود را از دست دهید.

در صورتی که اطلاعاتی در زمینه چکاپ دستگاه ندارید و نمی دانید عوامل خاموش شدن دیزل ژنراتور را چگونه بررسی کنید، می توانید با متخصص های این امر تماس بگیرید تا رفع مشکل شما را راهنمایی کنید، حتی اگر با راهنمایی نیز نتوانستید مشکل دیزل ژنراتور را حل کنید، می توانید از تعمیر دستگاه توسط یک متخصص کمک بگیرید. پیشنهاد می‌شود: مزایا و معایب سوخت ژنراتور

دقت به دمای نرمال موتور

در عملکرد دیزل ژنراتور شما همیشه باید به دمای نرمال موتور دقت داشته باشید، در صورتی که دمای نرمال موتور با تغییر ناگهانی روبرو شود، مطمئن باشید با مشکلی روبرو هستید و به هر میزان که زودتر رسیدگی کنید، از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری خواهید کرد.

قابل ذکر است که در تغییر دمای دیزل ژنراتور عوامل دیگر مانند مسدود شدن فیلتر گازوئیل، زیاد بودن باز موتور، کارکرد طولانی مدت دیزل ژنراتور بدون سوخت کافی و… نیز تاثیرگذار هستند و شما باید به تمامی اختلالات توجه کنید. پیشنهاد می شود: در عیب یابی ژنراتور به چه نکاتی باید توجه کرد

تعمیر دیزل ژنراتور

در صورتی که شما علت خاموش شدن دیزل ژنراتور پیدا کنید مسلما باید به تعمیر یا تعویض قطعه مورد نظر بپردازید، با تماس با متخصص های دیزل ژنراتور اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار می گیرد. شما می توانید با استفاده از آنها علت را پیدا کنید اما تعمیر یا تعویض قطعه در دیزل ژنراتور یک کار بسیار حساس و خطرناک است. پیشنهاد می شود: 7 کاربرد اصلی ژنراتور در ایران

در صورتی که شما کوچکترین اشتباهی در تعمیر یا تعویض قطعات دیزل ژنراتور داشته باشید با نقص فنی بزرگترین روبرو خواهید شد و ممکن است کارکرد این دیزل ژنراتور را با خطر روبرو کنید، به همین دلیل پیشنهاد می کنیم برای تعمیر دیزل ژنراتور از افراد خبره و متخصص کمک بگیرید.

متخصص های دیزل ژنراتور در زمینه تعمیر و حتی ساخت دیزل ژنراتور آموزش دیده اند و می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن به تعمیر و کارشناسی دیزل ژنراتور شما بپردازند. حتی شما می توانید از این متخصص ها درخواست چکاپ کلی دیزل ژنراتور خود را داشته باشید تا از تمامی مشکلات آن آگاه شوید.

سرویس دیزل ژنراتور

یکی از عامل جلوگیری از خاموش شدن دیزل ژنراتور را می توانید سرویس دیزل ژنراتور در کوتاه مدت معرفی کنیم، با این کار شما هر چند وقت یک بار از مشکلات ژنراتور خود آگاه می شوید و قبل از ایجاد اختلالات شدید، بروز مشکل جدی و خاموش شدن دیزل ژنراتور می توانید به تعمیر یا تعویض قطعه های آن بپردازید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

صفحه اصلیدرباره ماپروژه هاتماس با ما