5 عامل که باعث افزایش عملکرد دیزل ژنراتور می‌شود

افزایش عملکرد دیزل ژنراتور

 افزایش عملکرد دیزل ژنراتور: دیزل ژنراتور دستگاهی است که برای تامین برق اضطراری به صورت مستمر و یا در زمان های کمبود برق به‌کار گرفته می‌شود. دیزل ژنراتور برای تامین برق روشنایی مکان های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد.

دیزل ژنراتور دستگاهی است که می‌تواند انرژی مکانیکی را از یک منبع خارجی گرفته و آن را به یک انرژی الکتریکی تبدیل کند.

زمان هایی که قطع برق اتفاق می افتد و یا در هنگام فعالیت های روزانه در شبکه برق اختلال وارد می شود، این دستگاه می تواند برق مورد نیاز کسب و کار ها و سایر مراکز را تامین کند.

 پیشرفت و توسعه در زندگی بشر موجب شده تا دیزل ژنراتور های امروزی کارایی بالاتری داشته باشند. به‌علاوه قیمت مناسب، هزینه نگهداری مقرون به‌صرفه و عمر مفید از دیگر مزایای دیزل ژنراتورهای امروزی است. در گروه صنعتی رحیمی 5 عامل که باعث افزایش عملکرد دیزل ژنراتور می‌شود را بیان خواهیم کرد.

راهکار برای افزایش عملکرد دیزل ژنراتور 

تمامی ژنراتورها چه ژنراتورهای دیزلی و یا گاز طبیعی، طوری طراحی شده اند که برق را به بهترین شکل ممکن ارائه دهند. اما زمانی که ژنراتور در مدت طولانی کار کند، پدیده ای به عنوان انباشته شدن مرطوب در ژنراتور رخ می دهد. که یکی از شایع ترین مشکلات راندمان ژنراتور است.

برای افزایش عملکرد دیزل ژنراتور لازم است که موارد زیر را انجام دهید:

  • ارتقای ورودی هوا: در این جا باید جریان هوا بهبود پیدا کند. لازم است که موتور هوای بیشتری را بکشد تا قدرت بیشتری ایجاد کند.
  • تغییر در برنامه ریزی دستگاه
  • ارتقا انژکتور سوخت و استفاده از دیزل ژنراتور سوخت جدید به منظور سوخت رسانی بیشتر
  • توربو شارژر: توربو هوای بیشتری را به داخل موتور وارد می کند. قدرت بالاتر رفته و این عمل موجب افزایش عملکرد دیزل ژنراتور می شود. پیشنهاد می‌شود: مزایا و معایب سوخت ژنراتور

مزیت دیزل ژنراتور نسبت به ژنراتور گاز طبیعی

موتور دیزلی نسبت به موتور بنزینی مصرف سوخت کمتری دارد. یعنی با گذشت زمان یکسان سوختی که موتور دیزلی مصرف می کند، کمتر است.

سوخت دیزلی نسبت به سوخت بنزینی ارزان‌تر است؛ این یعنی موتور دیزلی به لحاظ اقتصادی به صرفه تر است. همین مورد مهم‌ترین مزیت دیزل ژنراتور نسبت به موتور بنزینی است. پیشنهاد می‌شود: صفر تا صد اجاره دیزل ژنراتور

موتور دیزلی کاربراتور ندارد؛ همین عامل موجب شده تا نسبت به دیگر موتور ها از استهلاک کمتری برخوردار باشد.

از آنجایی که موتور دیزلی کمتر فرسوده می شود، عمر مفید بیشتری خواهد داشت. طول عمر مفید این موتور در مقایسه با موتور بنزینی سه برابر است.

در هنگام خرید دیزل ژنراتور و یا اجاره دیزل ژنراتور توجه داشته باشید که هر چه اندازه دیزل ژنراتور بزرگ‌تر باشد، راندمان هم بیشتر خواهد بود.

آشنایی با قطعات دیزل ژنراتور

قطعات زیادی هستند که در کنار یکدیگر تشکیل یک دیزل ژنراتور را داده اند.

دیزل ژنراتور به طور کلی از دو بخش اصلی ، موتور دیزلی و ژنراتور یا آلترناتور تشکیل شده است. موتور دیزلی در این دستگاه حرکت چرخشی ایجاد می کند و ژنراتور این حرکت چرخشی را تبدیل به برق می‌کند.

سیستم سوخت رسانی، قطعه تنظیم ولتاژ، منبع تغذیه، سیستم روغن‌کاری، سیستم خنک‌کننده، سیستم خروجی، صفحه کنترل، قالب مونتاژ همگی از اجزای یک دیزل ژنراتور هستند. پیشنهاد می شود: علت خاموش شدن دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتورها سر و صدای زیادی تولید می کنند بنابراین لازم است که از یک قطعه جداگانه برای کاهش صدای آن‌ها استفاده کرد. استفاده از یک اتاقک کانوپی یا سایلنت دیزل ژنراتور را به دیزل ژنراتو سایلنت تبدیل می کند. این ژنراتور سایلنت با وجود این اتاقک در محیط ها و شرایط مختلفی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. محیط هایی که رطوبت و گرد و خاک بالایی دارند.

چرا به دیزل ژنراتور نیاز داریم

وجود یک دستگاه دیزل ژنراتور در بسیاری از مکان‌ها لازم و ضروری است. برخی از مکان‌ها مانند بیمارستان به طور دائم از دیزل ژنراتور استفاده می‌کنند؛ اما برخی دیگر از مکان ها فقط در مواقع اضطراری به این دستگاه نیاز دارند. به همین علت است که برخی مراکز در زمینه فروش دیزل ژنراتور و یا اجاره دیزل ژنراتور فعالیت می‌کنند. پیشنهاد می شود: 0 تا 100مشخصات ژنراتور سایلنت

کاربرد دیزل ژنراتور در حمل و نقل جاده ای

اغلب وسایل نقلیه سنگین جاده ای مانند کامیون، کشتی، قطار و سایر تجهیزات کشاورزی و سایل نقلیه معادن و راهسازی ها به موتور دیزل وابسته هستند. در برخی از کشورها سوخت دیزلی نسبت به سوخت بنزینی بالاتر است و در برخی دیگر برعکس.

در کشورهایی که سوخت دیزلی ارزانتر است، وسایل نقلیه دیزلی در بین استفاده کنندگان محبوبیت بیشتری دارند. در زمینه کشاورزی نیز استفاده از دیزل ژنراتور کاربرد دارد. تراکتورها، پمپ آبیاری و خرمن کوبی ماشین آلات با این دستگاه کار می‌کنند. پیشنهاد می‌شود: راهنمای جامع خرید دیزل ژنراتور

استفاده از دیزل ژنراتور در صنایع و معادن

در بخش معدن و برای استخراج مواد معدنی به قدرت موتور دیزل نیازمند هستیم. منابع طبیعی مانند شن، ماسه، فلزات گرانبها و سنگ آهن، نفت و زغال سنگ به قدرت و نیروی این دستگاه نیازمندند. پیشنهاد می‌شود: خرید ژنراتور گازی برای ماینینگ

استفاده از دیزل ژنراتور سایلنت در بیمارستان

وجود یک دیزل ژنراتور اضطراری در تمامی مراکز بهداشتی پزشکی لازم و ضروری است. سال‌های زیادی است که در بیمارستان‌های نظامی، خصوصی و دولتی برای تامین برق مورد نیاز از این دستگاه استفاده می‌شود. این مراکز برای تامین برق مورد نیازشان در زمان وقوع بلایای طبیعی، سیل، زلزله، و … همواره به برق نیاز دارند تا ادامه کارشان طبق روال انجام گیرد. . ژنراتور سایلنت یکی از انواع دیزل ژنراتور ها بوده که عمدتا در بیمارستان ها و مراکز درمانی استفاده می شود.

استفاده از دیزل ژنراتور در فناوری اطلاعات

در این زمینه دیزل ژنراتورها نقش پررنگی دارند. از آنجایی که دنیای امروزه به کامپیوترها وابسته است و تمامی سرور ها و سیستم های ارتباطاتی برای انجام کسب و کار خود به برق دائمی نیاز دارند.

استفاده از دیزل ژنراتور در مجمتمع مسکونی، اقامتی و تفریحی و…

برای ایجاد روشنایی، ایجاد امنیت و کنترل و نظارت استفاده از یک دیزل ژنراتور لازم است. پیشنهاد می شود: خرید و اجاره دیزل ژنراتور در تهران

چرا دیزل ژنراتور

برای خرید ژنراتور عوامل مختلفی هستند که لازم است به آن‌ها توجه داشته باشید. عواملی مانند تامین سوخت و ذخیره، تامین بار و شرایط کار.

یکی از دلایلی که دیزل ژنراتور اولولیت اول مردم در خرید است این است که، تعداد تامین کننده قطعات آن بیشتر بوده و استفاده از آن به دانش و تجربه زیادی نیاز ندارد. به علاوه حمل و نقل و راه اندازی دیزل ژنراتور بسیار آسانتر است.

در کل دیزل ژنراتور از موادی ساخته شده که کمتر دچار فرسودگی می شود. و همین عامل موجب می شود که طول عمر این قطعات بالاتر باشد.

مصرف سوخت دیزل ژنراتور نسبت به ژنراتور گاز طبیعی کمتر است؛ البته پارامتر های مختلفی هستند که مصرف سوخت دیزل ژنراتور را تحت تاثیر قرار می دهند. عواملی مانند اندازه دیزل ژنراتور و میزان بار بر روی میزان مصرف سوخت موثر هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

صفحه اصلیدرباره ماپروژه هاتماس با ما