5 راه افزایش راندمان دیزل ژنراتور

5 راه افزایش راندمان دیزل ژنراتور-min

5 راه افزایش راندمان دیزل ژنراتور: در دنیای امروز با تولید دستگاه‌های جدید و کاربردی، بیشتر فعالیت‌های انسان از طریق کار با این تکنولوژی ها قابل انجام است. این امر سبب شده کارها با سرعت بیشتر وآسانتر و از همه مهم تر با کمترین اشتباه صورت گیرد. امروزه با تولید و توزیع دستگاه دیزل ژنراتور تولیدات محصولات بهداشتی وآرایشی، موادغذایی و آشامیدنی، صنایع دارویی و شیمیایی و… بسیار پیشرفت کرده است. در ابتدا سوالی که برای تمامی شما پیش می‌آید این است که دیزل ژنراتور چیست و چه کاربردی در صنایع نام برده شده دارد؟
گروه صنعتی رحیمی در این مقاله سعی دارد شما را با این دستگاه و راندمان آن آشنا کند:

دیزل ژنراتور و کاربردهای آن چیست

این دستگاه ترکیبی از دیزل و ژنراتور الکتریکی برای تولید نیرو و انرژی الکتریکی است. که این دستگاه بیشتر در مواقع قطعی برق در فروشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، کارخانه‌ها و دیگر ارگان‌ها و مراکز مهم استفاده می‌شود. به عنوان دیگر می‌توان گفت

 یک دستگاه برای ایجاد ولتاژ برق است. این دستگاه از سوخت دیزل برای کاراستفاده می‌کند. موتور دیزل وسیله ای است که از طریق سوختن، سوختی به نام سوخت دیزلی حرکتی چرخشی ایجاد می‌کند و ژنراتور وسیله ای است که می‌تواند از این حرکت چرخشی نیروی برق تولید کند. دیزل ژنراتورها منبع مهم و ضروری برای تولید برق‌های اضطراری و موقت هستند و همین امر سبب استفاده از آن در صنایع شده است.

پیشنهاد می‌شود: سنسور فشار روغن دیزل ژنراتور

ژنراتورهای اضطراری صنعتی اطمینان حاصل می کنند که صنایع مهم همیشه مجهز به برق می مانند. استاندارد در این صنعت ژنراتورهای برقی دیزلی است که به طور گسترده به عنوان واحدهای مستقل و اضطراری برای برج های مخابراتی، ساخت و ساز، ون های کمپر، ​​رویدادها، قایق سواری و غیره استفاده می شود. در سال 2019، اندازه بازار جهانی دیزل ژنراتورها به دلیل ارزان بودن دیزل ژنراتورها در مقایسه با سایر منابع تولید انرژی، 12.98 میلیارد دلار بود.

در دنیای امروز که قیمت سوخت در نتیجه افزایش تقاضا و کاهش عرضه در حال افزایش است، شما باید یک سوخت مقرون به صرفه را برای رفع نیازهای خود انتخاب کنید. به لطف اختراع رودلف دیزل، موتور دیزلی بسیار کارآمد و مقرون به صرفه است.

انواع ژنراتور

انواع ژنراتور

5 راه افزایش راندمان دیزل ژنراتور: ژنراتورها براساس سوختی که در آنها استفاده می‌شود به دسته های مختلفی تبدیل شده‌اند که هرکدام مزایا و معایب و کارکرد متناسب با خود را دارند. انواع ژنراتورها به سه دسته تقسیم شده‌اند:

گازی

بنزینی

دیزلی

مزایا دیزل ژنراتور

حال که متوجه نوع کارکرد دستگاه و انواع آن شدید باید با برخی از ویژگی‌ها و مزایا موجود در دستگاه دیزل ژنراتور آشنا شوید:

1) موتورهای دیزلی نسب به موتورهای بنزینی سوخت کمتری مصرف می‌کنند، به طوری که هردوی آنها در مدت زمان یکسان در فعالیت که باشند در نهایت مصرف سوخت موتور دیزلی کمتر است.

پیشنهاد می‌شود: تنظیم فرکانس دیزل ژنراتور

2) علاوه بر آن استفاده از موتور دیزلی مقرون به صرفه تر از موتور بنزینی است به همین دلیل بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

3) یکی دیگر ازویژگی‌های آن نداشتن موتور کاربراتور است، به همین دلیل از استهلاک کمتری برخوردار است زیرا نیاز به تعویض شمع ندارد.

4) عمر دیزل ژنراتورها سه برابر بیشتر از ژنراتور بنزینی است.

راندمان دیزل ژنراتور

راندمان دیزل ژنراتور

5 راه افزایش راندمان دیزل ژنراتور: یکی از مهم ترین مواردی که در خرید ژنراتور وجود دارد راندمان آن است. این موضوع رقابت سختی را میان تولید کنندگان این دستگاه ایجاد کرده است که به دنبال افزایش راندمان دیزل ژنراتور تولیدی خود هستند. مثلا در دستگاه دیزل ژنراتور مقداری از سوخت درون موتور با انجام کار مفید از بین می‌رود و برخی در موارد متفاوت مانند: حرارت از بین می‌رود. عوامل محیطی و درونی دستگاه بیشترین تاثیر را در راندمان دیزل ژنراتور دارد.

در اینجا با راه‌های افزایش راندمان دیزل ژنراتور آشنا می‌شوید:

1) خنک کننده‌ های هوا ورودی

2) فشار سوخت و کنترل الکترونیکی آن

3) تغییر در ترکیب قطعات موتور

4) استفاده از توربو شارژ

5) گاورنر الکترونیکی

 خرید و فروش دیزل ژنراتور

5 راه افزایش راندمان دیزل ژنراتور: هنگام خرید و فروش دستگاه های دیزل ژنراتور باید به عوامل داخلی آن توجه داشته باشید. هرچه راندمان دستگاه بیشتر باشد کیفیت آن بهتر و کارکرد آن بیشتر خواهد بود. علاوه بر آن پشتیبانی شرکت تولید کننده یا به تعبیری گارانتی دستگاه هنگام خرید به شما کمک می‌کند تا در زمان آسیب دیدگی و خرابی دستگاه و سیستم آن، برای رفع مشکل و یا تعویض، آن را به شرکت بازگردانید.

قیمت فروش دیزل ژنراتور بسته به برند آن و توان و کارکرد آن متفاوت است. همچنین خرید دیزل ژنراتور دست دوم هم بسته به نوع آن و قدمت کارکردش و کشور تولید کننده آن فرق دارد. بهتر است قبل از خرید دستگاه با یکی از مشاوران شرکت مدنظرتان مشورت کنید تا با توجه به شرایط و کار شما بهترین دستگاه دیزل ژنراتور را با بهترین قیمت و کیفیت به شما معرفی کنند.

نگهداری از دیزل ژنراتور

نگهداری از دیزل ژنراتور 5 راه افزایش راندمان دیزل ژنراتور

میدانید که رسیدگی به هر دستگاه و وسیله‌ای عمر و دوام آن را بالا می‌برد، دیزل ژنراتور هم شامل این موضوع می‌شود. هرچه دقت بیشتر بر نگهداری آن داشته باشید عمر این دستگاه و ماندگاری آن بیشتر خواهد شد. البته این رسیدگی باید توسط فرد متخصص انجام شود که معمولا موتور این دستگاه باید به صورت 2 ماهه و 3 ماهه و گاهی سالانه مورد بررسی قرار گیرد. که اگر این اتفاق نیافتد دستگاه دیزل ژنراتور آسیب سنگینی را به همراه دارد.

1) در هنگام خرید در کاتالوگ موجود در دستگاه زمانی برای بررسی روغن و سیستم و موتور دستگاه مشخص شده که باید طبق آن عمل کنید.

2) اگر از سوخت موجود در موتور دستگاه مدت طولانی استفاده نشده بهتر است برای کار با دستگاه تعویض شود. این مدت زمان بین 3 الی 6 ماه است.

3) سطح رادیاتور دستگاه دیزل ژنراتور را همیشه تمیز نگهدارید.

پیشنهاد می‌شود: همه چیز درباره دیزل ژنراتور کامینز استمفورد

در طول عمر این دستگاه عواملی تاثیر بیشتری دارند که عبارت‌اند از:

دما محیط

اندازه موتور

آب و هوای محیط

محل نصب دستگاه

دسترسی به قطعات

بروز مشکلات سوختی

 اجزای دیزل ژنراتور

5 راه افزایش راندمان دیزل ژنراتور: اجزای دیزل ژنراتور

این دستگاه شامل قسمت‌هایی می‌شود که عبارت‌اند از:

موتور دیزل

مخزن سوخت آن

سیستم تسویه و خنک کننده

ژنراتور

سیستم روغن

سکوی اتصال و شاسی

موارد مورد استفاده

همانطور که گفته شد از این دستگاه در صنایع و کارخانه‌ها و فعالیت‌های خاص استفاده می‌شود:

1) معدن

2) تجارت

3) حمل و نقل جاده‌ای

4) بهداشتی و دارویی

5) زمین‌های کشاورزی

6) صنایع دریایی

7) صنایع هوایی

نتیجه گیری

5 راه افزایش راندمان دیزل ژنراتور: دستگاه دیزل ژنراتور اگر به خوبی و درستی استفاده شود و مورد نگهداری صحیح قرار بگیرد در طول عمر و راندمان دیزل ژنراتور تاثیر دارد. باید توجه داشته باشید هنگام خرید دستگاه به فعالیت و کار خود نگاه کنید و نسبت به آن نوع دستگاه مورد نیازتان را انتخاب کنید. اگر در فروش دستگاه فعالیت دارید باید مشاور خوبی برای خریدار خود باشید و اگر خریدار دیزل ژنراتور هستید باید با مشاور خوبی قبل از خرید صحبت کنید. زیرا باید قبل از خرید به قیمت و چگونگی کارکرد دستگاه آگاه باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

صفحه اصلیدرباره ماپروژه هاتماس با ما
تماس